Laptopy poleasingowe – tania alternatywa dla komputerów z marketu

Laptopy poleasingowe – tania alternatywa dla komputerów z marketu

Ostatni rok zmusił wielu ludzi do przejścia na zdalny tryb pracy lub nauki. W związku z tym nadarzyła się potrzeba unowocześnienia, leciwego często sprzętu. Oferta popularnych marketów nie zadowala, zarówno jakością wykonania, jak i wydajnością podzespołów. Laptopy poleasingowe to topowe modele sprzed lat, do dziś zawstydzające osiągami niejedną nową konfigurację. Jakie mają inne zalety?

Cena

Niewątpliwie to czyni je konkurencyjnymi. Użytkowane na zasadzie wypożyczenia w firmach, trafiają potem za bezcen do dalszej dystrybucji. Oczywiście, to sprzęt używany, ale laptopy poleasingowe mają rękojmię, a często są też odnawiane przez sprzedawcę. Wymieniona pasta termoprzewodząca, nowy zasilacz oraz bateria stały się standardem. Zakupiony komputer można od razu używać, bez zbędnego martwienia się, kiedy zacznie głośno chodzić, albo nadmiernie się grzać.

Wysoka jakość

Z tego względu, że to topowe modele sprzed lat, obudowy są głównie aluminiowe, a osprzęt w postaci klawiatury i gładzika pozwala na komfortową pracę. Na rynku oferowane są renomowane marki, takie jak:

  • Dell,

  • HP,

  • Apple,

  • Lenovo.

Modele biznesowe zawsze wyposażane są w najlepsze podzespoły oraz wydajne baterie. Przeciętnego użytkownika dalej mogą zaskoczyć osiągi, jakie prezentują laptopy poleasingowe. Idealna propozycja dla seniora oraz użytkownika okazjonalnego, który liczy na dobrą wydajność przy przeglądaniu Internetu i pracy w pakiecie biurowym. Uda się uruchomić też starsze gry, a dzięki wysokiej jakości matrycom oraz głośnikom, można w komfortowy sposób obejrzeć jakiś kinowy hit.

Od ręki

Ofert na takie komputery jest bardzo dużo. Zarówno w lokalnych sklepach komputerowych, jak i portalach aukcyjnych stale widnieje kilkanaście ofert. Można przebierać w różnych konfiguracjach sprzętowych, czy dodatkowych funkcjach. Zdarzają się dotykowe ekrany, czytniki linii papilarnych oraz dedykowane karty graficzne.

Coś dla fanów ekologii

Rocznie produkuje się tysiące laptopów. Decydując się na używany sprzęt, prezentuje się postawę proekologiczną. Tym bardziej że elektronikę trzeba składować w przeznaczonych do tego miejscach. Złoża krzemu są bardzo ograniczone, niewykluczone, że przy obecnym stylu życia za dwadzieścia, trzydzieści lat, zabraknie ich. Laptopy poleasingowe nie są kreowane przez zespoły marketingowe, na urządzenia niezbędne do życia, jak to się dzieje w przypadku komputerów z dużych, popularnych sieci sklepów.

Takie odnowione, używane komputery, ze względu na zadowalające osiągi oraz konkurencyjną cenę powinny być pierwszym wyborem dla mniej wymagających użytkowników.