Dlaczego warto korzystać z builderów stron internetowych?

Dlaczego warto korzystać z builderów stron internetowych?

Każda firma powinna posiadać własną stronę internetową, zwłaszcza, jeśli świadczy swoje usługi lub sprzedaje towary przynajmniej częściowo w Internecie. Dotychczas jednak wielu właścicieli firm podchodziło do tego sceptycznie, z uwagi na wysokie koszty zatrudnienia programisty i późniejsze trudności z szybką edycją witryny przez osoby, które nie mają wiedzy w zakresie programowania. Wiele jednak się w ostatnich latach zmieniło, w związku z czym ten argument nie ma już obecnie racji bytu.

Powstają bowiem takie projekty, jak BOWWE Website Builder, skierowane właśnie przede wszystkim do niewielkich firm, którym zależy na łatwym tworzeniu witryn i późniejszym intuicyjnym, bezproblemowym zarządzaniu nimi. Jakie zalety mają takie narzędzia i dlaczego warto się nimi zainteresować? Najważniejsze informacje na ten temat zostały zebrane poniżej – koniecznie się z nimi zapoznaj, jeśli własna strona jest w kręgu Twoich zainteresowań!

BOWWE Website Builder to najlepszy sposób na stworzenie własnej strony

Buildery stron internetowych cieszą się coraz większą popularnością. Nie bez powodu – z roku na rok kładzie się coraz większy nacisk na uproszczenie czynności związanych z tworzeniem witryn czy aplikacji komputerowych, tak, aby wymagały one minimalnej lub nawet zerowej ilości programowania. Dzięki temu zaprojektować własną stronę i aktualizować ją lub zmieniać w razie potrzeby może praktycznie każdy – nie tylko programista, ale też właściciel firmy, marketingowiec czy dowolna inna osoba.

Właśnie łatwością użytkowania i rozsądnym designem charakteryzuje się BOWWE Website Builder. Jest to narzędzie, które z jednej strony kładzie nacisk na intuicyjność i szeroką dostępność, a z drugiej chce dać użytkownikom bardzo duże możliwości, tak, aby mogli bez programowania stworzyć nawet bardzo nowoczesne, zaawansowane technologicznie i atrakcyjne wizualnie portale.

Wśród typów stron, które można bez problemu zaprojektować za jego pomocą, można wymienić m.in. strony firmowe, blogi, landing pages (czyli podstrony, zwykle z opisem produktu, usługi lub specjalnej oferty, do której kierują odwiedzających kampanie marketingowe), witryny z CV lub portfolio i nie tylko. Dostępnych opcji jest bardzo wiele i każdy powinien być w stanie znaleźć coś dla siebie, co będzie najbardziej pasowało do charakteru jego firmy i celu, jaki chce osiągnąć za pomocą danej witryny.

Buildery to oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy

Dzięki korzystaniu z Website Buildera, firma może przede wszystkim zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak wspomniano już na początku, mniejsze firmy nie posiadają w większości przypadku działów IT, a zatrudnienie programisty, aby przygotował stronę, nie jest tanie. Dodatkowo, nie jest powiedziane, że taką witryną przygotowaną przez programistę łatwo będzie zarządzać osobom, które programować nie umieją.

Takich problemów nie ma w przypadku buildera, który umożliwia przygotowanie równie atrakcyjnej strony niskim kosztem. Liczne szablony stron do wyboru, które później można jeszcze dodatkowo spersonalizować według swoich preferencji, sprawiają, że każda witryna jest inna i nie ma tutaj mowy o nieciekawych “gotowcach”. Dodatkowo, wprowadzanie jakichś zmian w stronie, na przykład dodawanie nowych wpisów na blogu czy aktualizowanie opisów produktów to kwestia zaledwie kilku minut.

stopka bowwe

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Internacjonalizacja firmy i promocja marki BOWWE”. Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.3 Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.