Konto firmowe – jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy?

Konto firmowe – jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy?

Każda firma ma swoje własne oczekiwania i potrzeby odnośnie do produktów bankowych. Mowa przede wszystkim o kontach firmowych, które pozwalają kontrolować wydatki oraz zarobki firmy i są jedną z najbardziej przydatnych rzeczy podczas prowadzenia własnego biznesu. Obecnie konta dla firm w swojej ofercie ma większość banków – przedsiębiorcy mogą wybierać spośród wielu ofert, które mniej lub bardziej są dostosowane do specyfiki ich działalności. Osoby, które podjęły decyzję o prowadzeniu własnej firmy, nie powinny zwlekać z wyborem konta bankowego. Z tego wpisu dowiesz się, na co zwrócić uwagę analizując oferty z różnych instytucji finansowych.

Koszty prowadzenia konta firmowego

Większość kont bankowych – czy to osobistych, czy firmowych wiąże się z opłatami. Warto jest zdawać sobie z tego sprawę, ponieważ może nam to ułatwić wybór najlepszej oferty bankowej. Jakich opłat może spodziewać się przedsiębiorca decydujący się na założenie konta firmowego? Opłaty dotyczą najczęściej: kosztów samego rachunku, przelewów krajowych i zagranicznych, wydania karty płatniczej i korzystania z niej, wypłacania i wpłacania pieniędzy do bankomatu itd. Na ten moment otwarcie konta jest w większości miejsc darmowe, jednak należy dokładnie sprawdzić koszty, które mogą nas czekać w przyszłości.

Każdy bank sam ustala „cennik”, który dotyczy konta firmowego. W jednym banku np. wykonywanie przelewów do kontrahentów z tego samego banku będzie darmowe, a w innych już niekoniecznie. Aby niepotrzebnie nie przepłacać, porównaj ze sobą oferty z różnych miejsc i wybierz najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb. Możesz też zobaczyć ranking kont firmowych i dzięki temu zaoszczędzisz czas na samodzielnym analizowaniu ofert z różnych miejsc. Takie rankingi porównują ze sobą aktualne oferty kont firmowych i wskazują najkorzystniejszą pod względem wybranych parametrów.

Jakość bankowości elektronicznej

Bankowość elektroniczna w obecnych czasach to standard, który powinien znaleźć się w ofercie każdego banku. Przedsiębiorcy cenią sobie czas oraz możliwość załatwiania spraw bankowych szybko i sprawnie za pomocą smartfona dlatego warto, jest się przyjrzeć temu, jak bankowość internetowa i aplikacja mobilna działa w danej instytucji. Sprawdź jakie opcje są dostępne po otwarciu rachunku firmowego i czy to, czego potrzebujesz, możesz znaleźć w aplikacji mobilnej. Bankowość internetowa powinna być intuicyjna oraz funkcjonalna – jeśli taka nie jest, to być może lepiej jest poszukać oferty konta firmowego w innym miejscu? Wszystko zależy od potrzeb osoby, która potrzebuje konta dla swojej firmy, ale aplikacja mobilna to z pewnością coś, co przyda się wielu osobom.