Jeżeli chcesz osiągnąć sukces to zacznij czytać regularnie

Jeżeli chcesz osiągnąć sukces to zacznij czytać regularnie

Na sukces, który dla wielu osób jest czymś bardzo odległym, niewyobrażalnym wpływa wiele czynników. Część z nich już opisywałem na blogu. Jednak dzisiaj omówimy coś z kategorii czysto rozwojowej, a mowa o czytaniu. Czytanie bowiem tworzy podwaliny sukcesu, bez względu na to czy chcesz go osiągnąć w blogowaniu, programach partnerskich, własnym biznesie, czy też pragniesz dowolnego innego sukcesu. Czytając zdobędziesz masę nowej wiedzy, którą nie zawsze znajdziesz w innej formie.

W książkach znajduje się masa wiedzy. A mowa tylko o książkach, czytać możesz dużo więcej rzeczy. Jednak o tym więcej w dalszej części wpisu. Czytanie to również świetny sposób jeżeli masz bardzo ograniczony budżet – przeciętna książka jest dużo tańsza niż przeciętne szkolenie. Nawet jeżeli oba te źródła wiedzy zawierają taką samą ilość informacji to różnica w cenie najczęściej jest ogromna.

Przede wszystkim zacznij czytać

Jeżeli jeszcze nie czytasz, to zacznij to robić regularnie. Nie musi to być literatura sukcesu, niech to będzie cokolwiek – fantasy, kryminał. Ewentualnie jeżeli wolisz to czytaj gazety branżowe (ogólnie czytaj cokolwiek co nie należy do kategorii newsy/wydarzenia).

Wyrobienie w sobie nawyku czytania to podstawa i od tego zacznij. Gdy już to zrobisz to zacznij zastanawiać się nad tym jakiej wiedzy potrzebujesz i zacznij o niej czytać. Chodzi o to byś każdego dnia czytał, im więcej tym lepiej. Jednak 10-15 minut to według mnie minimum.

Co czytać?

Żyjemy w świetnych czasach gdy mamy wiele możliwości jako czytelnicy. Nie musimy ograniczać się do książek. A nawet jeżeli chcesz koniecznie czytać książki to masz do nich o niebo lepszy dostęp niż dawniej. Jeżeli mieszkasz w większym mieście to na 99% masz jedną z najlepszych i największych bibliotek – sklep Empik. Co prawda książek poza teren sklepu wynosić nie możesz, jednak na jego terenie możesz czytać do woli.

A oprócz książek:

Blogi – ogromne źródło wiedzy. Dzisiaj prawdopodobnie znajdziesz blog na każdy temat. Jeżeli twoim celem jest zarabianie przez internet to znajdujesz się w dobrym miejscu. Żeby łatwiej ogarniać wiedzę publikowaną na blogach zadbaj o czytnik rss, dzięki niemu pozostaniesz w kontakcie z nowościami

Listy adresowe – coraz popularniejsze są różnego rodzaju listy adresowe. Czasem na nich po zapisaniu się dostajesz „coś ekstra”, czego nie znajdziesz na blogu (u mnie to jest kurs pokazujący jak przygotować się do zarabiania przez internet, a następnie jak zacząć zarabiać – w listopadzie zostanie odświeżony). Dużą zaletą list adresowych jest to, że tutaj dostaniesz informacje prosto na maila (ponadto często praktykuje się wcześniejsze powiadamianie listy adresowej, a dopiero potem informowanie czytelników bloga)

Dodaj komentarz