Jak zaprojektować ładny pokój dla dziecka?

Jak zatem zaprojektować pokój dziecka, aby spełniał swoje zadania. Czyli był funkcjonalny, ładny, miał dużo przestrzeni do przechowywania zabawek. Dodatkowo posiadał wydzielone miejsca do spania i tworzenie swoich dzieł czyli biurko.

Podstawową kwestią jest metraż jakim dysponujemy. Jeżeli pokój jest duży i prostokątny sytuacja jest zdecydowanie ułatwiona. Problemy zaczynają się wówczas, gdy pokój jest niewielki, a dodatkowo jedna ze ścian jest skośna.

Nie odkryję ameryki, jeżeli powiem Wam, że najlepszym rozwiązaniem jest poradzić się fachowca. Chyba, że macie zmysł artystyczny i same potraficie wszytko dobrać i ze sobą skomponować. Ja do tej grupy niestety nie należę, dlatego skorzystałam z opcji pierwszej.

Trzeba jednak dokładnie przedstawić projektantowi swoje wymagania. To przecież my znamy nasze dziecko i najlepiej wiemy czym się interesuje i w jakiej przestrzeni będzie się czuło najlepiej. Zarys ogólny dajemy my, natomiast fachowiec wykorzystując nasze wskazówki projektuje pokój marzeń.

Informacje, które przedstawiliśmy:

Pokój ma być przytulny.

  • Kolorem przewodnim ma być zielony.
  • Z racji tego, że nasz syn jest fanem maszyn rolniczych na ścianach chcieliśmy fototapetę z traktorem.
  • Nie było konieczności wstawiania szafy, ponieważ mamy garderobę. To umożliwia zagospodarowanie większej powierzchni na zabawki (są dość spore gabarytowo).
  • Zależało nam również na biurku, aby od razu miał miejsce do rysowania, malowania i innych prac artystycznych.
  • Dobrze oświetlony, aby w pochmurne dni nie był przygnębiającym miejscem.

Efekt zobaczcie sami na wizualizacji. Oczywiście drobne korekty jak najbardziej będą się pojawiać. Wiele kwestii przecież wyjdzie jeszcze „w praniu”. Jedyne czym się martwię to fakt, jak wyjaśnię synkowi, że nie będzie miał łóżka piętrowego. Niestety nie ma na nie miejsca, a nawet gdyby udało się je wcisnąć, przy wstawaniu uderzałby głową w sufit.

Dodaj komentarz