Jak wybrać system IT dla swojej firmy?

Jak wybrać system IT dla swojej firmy?

Każde przedsiębiorstwo, które chce utrzymać się na rynku i świadczyć jak najlepsze usługi dla swoich klientów, staje prędzej czy później przed koniecznością wdrożenia systemu IT. Do wyboru są istniejące już systemy, które można dopasować do potrzeb konkretnej firmy, bądź też istnieje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, tworzących systemy na zamówienie. To drugie rozwiązanie pozwala na zaspokojenie potrzeb firmy w najwyższym stopniu, nie mniej może wiązać się z większymi kosztami.
Co wybrać?

Kto projektuje systemy IT dla firm?

Projektowaniem systemów IT zajmują się przede wszystkim firmy świadczące profesjonalne usługi informatyczne dla firm. Tego typu usługodawców jest na rynku coraz więcej, dlatego szukając najlepszego wykonawcy, należy zwracać uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę doświadczenie, to czy dana firma wykonywała już zlecenie dla przedsiębiorstw z naszej branży, oraz czy komunikacja pomiędzy przedstawicielami naszej firmy, a project managerem odbywa się bezproblemowo.

Wiele firm z sektora IT świadczy usługi na terenie całego kraju, jednak warto rozważyć współpracę z przedsiębiorstwem posiadającym siedzibę w takiej odległości od naszego biznesu, aby możliwe były spotkania osobiste. Jeśli jesteś przedsiębiorcą ze stolicy, to projektowanie systemów IT w Warszawie możesz zlecić Ittouch.pl.

Jak wybrać system IT dla swojej firmy?

Przeprowadzenie transformacji cyfrowej w firmie to bez wątpienia duże wyzwanie. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Może się wydawać, że wybór dedykowanego, skrojonego na miarę oprogramowania będzie najlepszy, jednak należy pamiętać o tym, że wiąże się to z ponoszeniem kosztów związanych z rozwojem tego systemu, a także utrzymaniem go. Jeśli więc decydujemy się na takie rozwiązanie, musimy mieć absolutną pewność, że tego potrzebujemy i w pełni wykorzystamy.

Chcąc podjąć dobrą decyzję, należy zwrócić uwagę na plusy i minusy każdego rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się na dedykowane oprogramowanie, nie będziemy musieli ponosić kosztów i opłat licencyjnych, a także uzyskamy maksymalne dopasowanie do potrzeb firmy. Z drugiej jednak strony poza kosztami, o których już wspominaliśmy, spadnie na nas konieczność samodzielnego projektowania funkcji, a także pokrycie kosztów produkcji tego systemu.

W jakim celu wdraża się systemy IT w firmach?

Szukając odpowiedzi na pytanie dotyczące wyboru systemu IT dla firmy, warto zastanowić się, w jakim celu chcemy go wykorzystać. Oczywiście chodzić będzie na pewno o wsparcie rozwoju oraz wzrost efektywności naszej firmy. Należy jednak zadać sobie pytanie, jaka jest pozycja naszego przedsiębiorstwa na rynku. Jeśli możemy określić się jako lidera lub pretendujemy do tego tytułu, to inwestycja w dedykowany system IT będzie dobrym krokiem. Podobnie jest w przypadku firm z niszowych branż, dla których zwyczajnie nie ma jeszcze gotowych programów, które można by wykorzystać. Jeśli jednak nasza firma nie jest silnym graczem na rynku i można ja określić jako naśladowcę, to lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie czegoś, co już zostało stworzone i wiemy, że dobrze się sprawdza.