Jak urządzić małą sypialnię? Dzięki tym podpowiedziom sprawisz aby była estetyczna i wygodna!

Urządzanie małej sypialni może być trudnym zadaniem. Zwykle nie jest łatwo znaleźć meble i dekoracje pasujące do wielkości pokoju. Możesz jednak za pomocą kilku sprytnych sztuczek zamienić małą sypialnię w taką, która będzie przytulna i wygodna

Spójrz na układ

Pierwszym krokiem w urządzaniu małej sypialni jest przyjrzenie się układowi pokoju. Zastanów się, które obszary można wykorzystać bardziej efektywnie, aby zmaksymalizować przestrzeń. Używaj mebli do wielu celów, aby jak najlepiej wykorzystać swój pokój. Na przykład wybierz łóżko z wbudowanymi szufladami do przechowywania lub pufę z dodatkowym schowkiem. Umieść meble z dala od ścian, aby stworzyć wrażenie większej przestrzeni.

Wybierz jasne kolory

Aby Twoja mała sypialnia wyglądała na większą i jaśniejszą, wybierz jasne kolory pościeli zasłon i do pomalowania ścian. Jasne odcienie, takie jak złamana biel, jasna szarość i pastelowe błękity, nadadzą pomieszczeniu przewiewności i będą odbijać naturalne światło, tworząc otwartą i przytulną atmosferę. Ale jeśli wolisz ciemniejsze odcienie, zainteresuj się tapetami z teksturą lub ciemnymi grafikami ściennymi.

Użyj luster

Lustra to świetny sposób na to, aby mała sypialnia wyglądała na większą i bardziej przestronną. Umieść duże lustro naprzeciwko okna, aby pokój wydawał się jaśniejszy i bardziej przestronny. Lustra o unikalnych kształtach służą również jako wspaniałe dekoracje, które mogą ożywić każdy zakątek pokoju. Idealne miejsca to ściany w pobliżu łóżka lub nad komodami.

Dodaj osobowość

Oryginalne akcenty mogą nadać Twojej małej sypialni więcej osobowości i uczynić ją naprawdę wyjątkową. Na przykład oprawione dzieła sztuki lub fotografie na ścianach obok parapetów czy na szafkach nocnych mogą ożywić przestrzeń sypialni, jednocześnie nadając jej przytulny wygląd. Inne przyciągające wzrok elementy to wzorzyste dywaniki i teksturowane poduszki w różnych odcieniach kolorów. Te elementy współpracują ze sobą, aby dodać efektownych akcentów w całym pokoju, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca wizualnie.

Podsumowanie

Udekorowanie małej sypialni nie jest łatwe, ale można to zrobić za pomocą kilku sprytnych sztuczek. Na początek zastanów się nad układem swojego pokoju i użyj mebli o uniwersalnych funkcjach, aby wykorzystać przestrzeń. Wybierz jasne kolory, takie jak złamana biel lub szarość, do farb ściennych, pościeli i tkanin zasłonowych, aby pokój wyglądał na jaśniejszy. Dodaj lustra, aby uzyskać dodatkowe wrażenie przestronności, i dodaj osobowość dzięki oprawionym w ramy dziełom sztuki, wzorzystym dywanikom lub teksturowanym poduszkom. Mając na uwadze te sztuczki, będziesz w stanie zmienić swoją małą sypialnię w przytulną przestrzeń, która wygląda na większą niż jest!

 

Dodaj komentarz