Jak szybko uzyskać dobrą formę na lato?

Lato? To już?! Jeśli sukcesy naszej drużyny na EURO przysłoniły Wam wszystko, co się dzieje wokół Was, to z pewnością jesteście zaskoczeni tak jak ja. Życie pędzi jak szalone! Praca, piłka i nowy dodatek do Wiedźmina, skutecznie wyrzucił mnie z obiegu. Ciekawi jesteście co się stało, że nagle ochłonąłem i zauważyłem, że to już czas?

I tak Wam powiem: Wesela. A ściślej: kupno garnituru. I powiem Wam, że nie ma nic gorszego, niż facet w doskonale skrojonym garniturze, z wystającą oponką i ledwie dopiętą marynarką. Także standardowo – ten wpis nie będzie o modzie dla mężczyzn. Będzie o pocie, kaloryferze, treningu i znoju, który ma nas doprowadzić do wyglądu gladiatora. Albo coś pomiędzy.

Napięcie przed wakacyjne nie dotyczy już tylko kobiet. Może nie do końca jest to akcja bikini, ale nagle zaczynacie wciągać brzuch na widok przechodzącej płci pięknej, zastanawiać się, czy aby warto otwierać kolejne piwo i czy najecie się ciut mniejszym hamburgerem. Wszelkie Wasze lenistwo dotyczące treningów, diety i szeroko pojętego zdrowego trybu życia, właśnie zostanie obnażone i pokazane wszystkim wokół. Jest czego się bać!

Czas na skuteczny trening brzucha w domu. Na szczęście nie cierpię na kryzys Michellin, ale do Spartakusa mi jeszcze daleko. Rozpoczynam więc, z lekkim opóźnieniem, z którego już się wytłumaczyłem we wstępie, dbanie o swój ABS. Wiem, że oczekujecie ode mnie błyskawicznej metody, która pozbawi Was Maćka w 5 sekund, ale niestety – proporcjonalnie do tego, jak długo pozwalaliście mu na samowolkę, tak długo zajmie Wam wychowywanie od nowa. Jedni więc zaczynają z myślą o wakacjach, drudzy ze smokingiem na sylwestra, ale czas podjąć tę rekawicę. Jak przeprowadzić skuteczny trening brzucha w domu?

Daj sobie wycisk!

Nie mów, że pomyślałeś o 50 brzuszkach przed zaśnięciem. Proszę Cię! Miej trochę ikry! Chyba, że jesteś po 50-tce, to spoko – jesteś całkowicie usprawiedliwiony. Jeśli jednak jesteś w sile wieku, nie myśl o tym ani przez sekundę. Po prostu ćwicz. Biegaj, uprawiaj crossfit, spinaj mięśnie brzucha, rób brzuszki. Najlepiej wszystko naraz. Tłuszcz trzeba spalić, mięśnie wyrzeźbić. Nie ma innej drogi. W domu możesz więc rozpocząć A6W ( które przynosi bardzo dobre rezultaty), robić prankowe rewolucje, ale musisz też biegać i spalać kalorie. Bez tego ani rusz.

Zdrowa dieta

Już widzę Twoją minę, która dobitnie świadczy o tym, że uważasz, że prawdziwy facet powinien jeść tonę mięcha, piwa i chipsów, a w jego słowniku słowo „dieta” nie powinno w ogóle istnieć. Mylisz się. Skoro zapuściłeś Maciusia do takiego stanu, że szukasz szybkiej rewolucji na lato, to nie wmawiaj sobie, że Twój poziom testosteronu zabrania Ci jeść zdrowo. Żaden facet nie powinien wrzucać w siebie tonę śmieciowego żarcia, pełnego tłuszczu i E. To świadomość konsumencka, nie dawanie się nabić w balona przez producentów żywności i mniejsze ryzyko, że za 30 lat umrzesz na zawał. Nie zrobisz kaloryfera na hamburgerach. Twój wybór.

Zamknij w końcu ten śmietnik!

Płaski i umięśniony brzuch to wynik zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych, a także właściwej gospodarki wewnątrz organizmu. Słowem: unikanie wzdęć i zapchanych jelit, które niezbyt estetycznie powiększają Twój profil. Pij dużo wody, pamiętaj o warzywach, unikaj tłustych potraw i gazowanych napojów, a od czasu postaw na całkowitą głodówkę. Organizm musi się czyścić, nie ma innego wyjścia. To co tam zalega, przeszkadza Ci w wyglądzie Herkulesa.

Skuteczny trening brzucha w domu to walka na wielu polach. Konsekwencja to klucz do sukcesu. A co jak co, mężczyzna powinien być ambitny i konsekwentny. Kobiety to lubią. A prowadzi to nie tylko do mięśni jak stal, ale i wielkich pieniędzy i sukcesu w życiu. Dlatego do dzieła Panowie! Skuteczny trening brzucha w domu jest jak najbardziej możliwy i w zasięgu każdego z nas. Nie ma na co czekać, trzeba działać. Ja zaczynam od…dziś! I jeśli choć jeden z Was do mnie dołączy, to będzie to mój osobisty sukces.

Dodaj komentarz