Firma DDD z Bydgoszczy – sposób na pozbycie się insektów 

Nieproszeni goście w mieszkaniu, tacy jak karaluchy, czy pluskwy, to wcale nierzadki problem. Co ważne, nie można go lekceważyć. Insekty przenoszą różnego rodzaju choroby i zanieczyszczenia. Warto więc skutecznie się z nimi rozprawić. Jak to zrobić? Poznaj najskuteczniejsze metody na dezynfekcję. 

Karaluchy, czy pluskwy – jak je rozpoznać? 

Karaluchy są jednym z najpopularniejszych nieproszonych gości domowych. Przy tym większość osób odrażają swoim wyglądem. Jak rozpoznać karalucha? Są to niemalże czarne insekty, które osiągają rozmiar do 3 cm. Z łatwością je więc zauważymy, kiedy pojawią się nieproszone w naszym mieszkaniu. Podobne do karaluchów są prusaki, te natomiast mają ubarwienie brązowo-czerwone. Obydwu szkodników warto szybko się pozbyć. Zarówno karaluchy, jak i prusaki przenoszą różnego rodzaju choroby i zanieczyszczenia. Odżywiają się ludzkim jedzeniem i przyczyniają się do szybszego psucia. Ponadto zostawiają w nim swoje odchody, które mogą wywołać poważne objawy alergiczne. 

Nie mniej groźne są pluskwy. Niestety te często bardzo dobrze się ukrywają. Jak je rozpoznać? Pluskwy to niewielkie insekty, które żyją w koloniach. Wyglądają jak pestki jabłek i najczęściej żyją w ciepłych i ciemnych miejscach. Na przykład w materacu, kanapie, czy tapicerce fotela. Problem pluskiew możemy zauważyć po swojej skórze. Insekty odżywiają się krwią ssaków ciepłokrwistych, w tym więc ludzi. Pluskwy zostawiają na skórze charakterystyczne ugryzienia w postaci czerwonych kropeczek. 

Dezynsekcja – jak skutecznie pozbyć się insektów? 

Domowe sposoby na insekty rzadko przynoszą oczekiwane skutki. Dlatego najlepiej jest od razu wyciągnąć ciężkie działa. Najskuteczniejszą metodą jest dezynsekcja chemiczna https://d3hemmerling.com/, lub ozonowanie. Przy pierwszej metodzie wykorzystywane są środki chemiczne, które uśmiercają insekty. Pozwala to na pozbycie się ich gniazd. Pamiętaj jednak, że środki chemiczne śmiertelne dla robaków, są także trujące dla ludzi. Dlatego przed dezynfekcją musisz odpowiednio przygotować mieszkanie. 

Przede wszystkim zabierz jedzenie, także suche produkty. Już wcześniej mogły zamieszkać w nich insekty, więc warto się go pozbyć. Ponadto zabezpiecz rzeczy codziennego użytku, które mają styczność ze skórą. Z mieszkania objętego dezynsekcją niestety trzeba się wynieść na kilka dni. Także po zabiegu warto odczekać i dokładnie wywietrzyć pomieszczenia. Możesz mieć jednak pewność, że nieproszeni goście już nie powrócą i pozbędziesz się problemu raz na zawsze. 

Dodaj komentarz