Domy modułowe – postaw na innowacyjne rozwiązania i oryginalny design 

Domy modułowe – postaw na innowacyjne rozwiązania i oryginalny design 

Budowane w fabryce i składane na miejscu. Szybkie w realizacji, ale nowoczesne i funkcjonalne. Tak właśnie możemy opisać domy modułowe. Loftowe domy to coraz popularniejsze rozwiązania. Są stosunkowo tanie, a pod względem użytkowym niewiele różnią się od tradycyjnych nieruchomości. Dlaczego warto postawić na domy modułowe? Poznaj ich największe zalety. 

Domy modułowe – krótki termin realizacji 

Domy modułowe powstają w fabrykach. A dokładniej tam wytwarzane są komponenty, z których następnie są składane domy loftowe. Gotowe elementy przewożone są na miejsce docelowe, gdzie składa się je w całość. Dzięki temu innowacyjnemu procesowi produkcji domy modułowe wyróżniają się krótkim terminem realizacji. Wybierając loftowy dom możemy stać się jego właścicielami już w zaledwie kilka tygodni. Co więcej, dom dostajemy wykończony pod klucz. Oznacza to, że możemy od razu po odebraniu kluczy się do niego wprowadzić. Jeżeli więc zależy Ci na szybkiej realizacji, to dom modułowy jest najlepszym wyborem. 

Nowoczesny design i ekologia 

Domy modułowe wyróżniają się oryginalnym designem. Większość realizacji tworzona jest w stylu skandynawskim. Projekty łączą w sobie elementy stalowe oraz drewniane. Całość natomiast utrzymana jest w minimalistycznym koncepcie. Co więcej, elementy, z których powstają domy loftowe wytwarzane są ekologicznych materiałów. Dzięki temu domy loftowe nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Ponadto są energooszczędne. Za to z kolei podziękuje nam nasz portfel. 

Wybierając dom modułowy, możesz wybierać z kilku różnych projektów. Jednak istnieje także możliwość ich modyfikacji. Dzięki temu możemy stworzyć dom swoich marzeń, który będzie wyróżniał się estetycznym i oryginalnym designem. Choć domy loftowe nie należą do największych obiektów, to wbrew pozorom są wyjątkowo przestronne. W odpowiednio zaaranżowanym domu modułowym zmieści się sypialnia, salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Jest to dobra propozycja dla jednej lub dwóch osób, zarówno jak dom mieszkalny, ale także jako domek letniskowy. 

Dlaczego jeszcze warto postawić na domy loftowe? 

Domy loftowe mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę – są mobilne. Co to dokładnie oznacza? Otóż dzięki specyficznej konstrukcji loftowe domy nie wymagają fundamentów. Możemy je ustawić w dowolnym miejscu, co więcej także zmienić ich położenie. Mobilność domów loftowych przekłada się na ich funkcjonalizm. W zależności od na przykład sezonu możemy dowolnie przestawiać dom modułowy. Co więcej, dom loftowy można w łatwy sposób rozebrać do części pierwszych i złożyć go ponownie w nowej lokalizacji. 

Dużą zaletą loftowych domów jest także ich cena. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą przepłacać, lub latami odkładać na własne mieszkanie. Dom modułowy jest alternatywą, która nie obciąży zbytnio naszego portfela. Żeby postawić dom modułowy, nie musimy posiadać zezwolenia na budowę. Jeśli więc chcesz uniknąć wypełniania wielu formalności, to dom modułowy będzie najlepszym rozwiązaniem.