Czym jest atypowe zapalenie skóry?

Czym jest atypowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry – kosmetyki, które pozwalają radzić sobie z problemem?

Skóra, to ochrona ciała człowieka przed czynnikami zewnętrznymi. W całym życiu stanowi barierę ochronną dla całego organizmu. Jest więc w pierwszej kolejności narażona na różnego rodzaju ingerencję czynników zewnętrznych.

Atopowe zapalenie to jedna z wielu chorób, które dotknąć mogą skórę człowieka. Na pozór zwykłe podrażnienie, a tak naprawdę choroba o podłożu genetycznym, wymagająca nieustannego kontrolowania i sumiennego pielęgnowania oraz leczenia. Działania zwalczające chorobę skupiają się na leczeniu oraz na łagodzeniu podrażnień już istniejących. W zasadzie to drugie bywa dla osób dotkniętych chorobą ważniejsze. I aby wspomóc tę część leczenia, warto jest sięgnąć po specjalistyczne produkty dla atopowego zapalenia skóry, jakie dostępne są na rynku.

Wybór produktów dla tak wymagającej skóry nie powinien być przypadkowy. Dlatego też przy wyborze produktów kosmetycznych należy kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Kosmetyki dla skóry atopowej powinny być jak najprostsze w składzie, tak aby unikać ewentualnych podrażnień, czy występowania alergii. Składników powinno być jak najmniej. Najważniejsze, aby były delikatne, łagodzące podrażnienia, nawilżające i natłuszczające skórę. Ważne jest również, utrzymanie gospodarki wodnej skóry, na możliwie najwyższym poziomie.

Emolienty (preparaty natłuszczające) obowiązkowo są w każdym kremie, balsamie, czy maści. Bardzo popularnym, a zarazem naturalnym, składnikiem natłuszczającym jest np. masło shea. Jego właściwości natłuszczające są doskonałym wsparciem w walce z suchą i wrażliwą skórą atopową.

Wspomnieć należy również o składnikach takich jak humektanty (substancje nawilżające), które obok składników natłuszczających również odgrywają swoją ważna rolę. Gliceryna, czy mocznik, to właśnie składniki które wspomagają nawilżenie i to właśnie ich szukać można w składzie kosmetyków dla skóry atopowej.

Prócz składników natłuszczających i nawilżających nie powinniśmy zapomnieć o występowaniu w kosmetykach substancji łagodzących świąd i podrażnienia (np. glicyna czy selernica), oraz odbudowy uszkodzonego naskórka. W kosmetykach dla skóry atopowej powinno pamiętać się o unikaniu wszelkiego rodzaju barwników, oraz substancji zapachowych.

Spełnianie, w zasadzie tych podstawowych kryteriów w kosmetykach skierowanych dla skóry atopowej, warunkuje ich skuteczność w działaniu.

Dodaj komentarz