Elektroniczna klamka na kod z kontrolerem dostępu – czy warto ją montować?

W wyposażeniu współczesnych lokali przeznaczonych na wynajem coraz częściej możemy znaleźć wiele praktycznych udogodnień. Dotyczą one nie tylko wyposażenia łazienki, kuchni lub reszty pokoi, ale także samych drzwi i ich zabezpieczeń przed potencjalnym włamaniem. Rozwiązania wykorzystywane w tym zakresie mogą dotyczyć różnych elementów drzwi. Do tych najpopularniejszych zalicza się jednak elektroniczna klamka na kod z kontrolerem dostępu, która posiada praktyczne dla branży hotelarskiej funkcje zarządzania i nie tylko. Dlaczego warto zamontować taką klamkę? I czy posiada ona jakieś wady? Sprawdzamy!

Klamka na kod vs tradycyjny zamek drzwiowy

Tradycyjna klamka do drzwi na standardowy zamek zamykany na klucz w wielu obiektach oferujących nocleg staje się powoli przeżytkiem. W tego typu miejscach nie brakuje obecnie nowoczesnych rozwiązań, które ograniczają ryzyko włamania lub zgubienia przez gościa obiektu kluczyka do zamka. Najczęściej stosuje się specjalne klamki na kod, które z reguły otwierają się na specjalnie zaprogramowany do tego chip lub kartę dostępu. Technologia poszła jednak jeszcze dalej i obecnie możliwe jest wchodzenie do wynajmowanego lokalu poprzez kody dostępu udostępniane w aplikacji. Dzięki temu przed każdym wejściem do pokoju nie trzeba mieć w ręku kluczy/chipu lub karty.

Rozwiązaniem tym jest elektroniczna klamka z kontrolerem dostępu, która sprawdza się wyjątkowo dobrze w hotelach oraz apartamentach. Rozwiązanie wspiera równocześnie dwa systemy obsługi – TTLock oraz TTHotel, które zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie usprawnić wynajem danych lokali.

System TTLock pozwala zdalnie zarządzać apartamentem poprzez nadawanie uprawnień do wejścia. W tym przypadku uprawnieniami są przesyłane przez aplikację kody na telefon komórkowy, dzięki którym można całkowicie zrezygnować z tradycyjnych kluczy. Aplikacja przyznaje cyfrowe klucze dostępu przeznaczone dla personelu oraz kody dostępu do apartamentu dla gości.

Z kolei system TTHotel to lekkie oprogramowanie przeznaczone do zarządzania rezerwacjami hotelowymi. Generuje ona kody dostępu, umożliwia dodawanie kart zbliżeniowych oraz pozwala kontrolować zakwaterowanie i zarządzanie personelem.

Czy klamka z kontrolerem dostępu ma jakieś wady?

TTLock jak i również TTHotel ułatwiają prowadzenie hotelu lub wynajem apartamentów. Klamki na kod wykorzystujące takowe oprogramowania zmniejszają ryzyko włamania do obiektu oraz ułatwiają ich gościom szybki dostęp do swoich pokoi. Rozwiązanie wydaje się wręcz idealne, jednak ma jedną wadę. Jest nią dość wysoka cena za klamkę, która wynosi kilkaset złotych.

Dodaj komentarz