Zwycięzcy iPhone Photography Awards 2016. Jest Polak

Zwycięzcy  iPhone Photography Awards 2016. Jest Polak

Każdego roku profesjonalni oraz amatorscy fotografowie rywalizują nagrodę iPhone Photography Awards. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego konkursu. Uczestnicy mogli używać wyłącznie aparatów w urządzeniach z systemem iOS, a do podkręcania efektów mogli wykorzystać tylko niektóre aplikacje. Użycie programu Photoshop był (jest) niedozwolone, ale uczestnicy moga skorzystać z takich aplikacji jak VSCO czy Lightroom.

Udział wzięło tysiące zdjęć z ponad 139 krajów, a zwycięzcą nagrody Grand Prize został chiński fotograf Siyuan Niu. Jego zdjęci nosi nazwę “Man and the eagle”, czyli mężczyzna z orłem. Przedstawia ono 70-letniego starca wpatrującego się w złotego orła na tle gór Tian Shen.

Pierwsze miejsce zajął nasz rodak – Patryk Kuleta. Drugie i trzecie miejsce należy do dwójki Amerykanów – Robin Robertis i Carolyn Mara Borlenghu. Pozostałe nagrody przyznano również w poszczególnych kategoriach jak natura, styl życia, aktualności i wydarzenia, panorama, serie, martwa natura oraz innych. Wszystkie zwycięskie zdjęcia możecie zobaczyć w tym miejscu.

Zdjęcie – Siyuan Niu

Zdjęcie – Patryk Kuleta Zdjęcie – Robin Robertis Zdjęcie – Carolyn Mara Borlenghu