Złap je wszystkie! Gra Pokemon Go dostępna na systemy Android i iOS

Złap je wszystkie! Gra Pokemon Go dostępna na systemy Android i iOS

Pokemon – bajka z dzieciństwa osób w przedziale wiekowym 20-30 lat. Każdy chyba kolekcjonował wszystko co było związane z trenerami oraz potworkami, od figurek, aż po naklejki czy żetony. Te czasy minęły bezpowrotnie, ale nie do końca. Istnieje teraz możliwość choć trochę bycia prawdziwym trenerem Pokemon, dobrą wiadomością jest to, że gra Pokemon Go jest teraz dostępna dla systemów iOS i Androida, odpowiednio w App Store i Google Play. Zapowiadana była już we wrześniu ubiegłego roku, a w maju rozpoczęły się jej beta testy.

Gra jest do pobrania za darmo na obu platformach. Pokemon Go działa z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki temu Pokemon’a będzie można znaleźć w miejscach, które odpowiadają jego typowi. Na przykład wodny Pokemon będzie znajdował się w “naturalnym” środowisku, czyli w oceanach i jeziorach. PokeShops, gdzie będzie można kupić Poke Balls i inne niezbędne urządzenia, będzie można znaleźć w muzeach lub w pobliżu miejsc historycznych.

Pokemony będzie można złapać, walczyć między sobą oraz handlować nimi. Trzeba podkreślić, że gra nie jest jeszcze wyświetlana dla wszystkich urządzeń iOS i Android.