Zaprezentowano smartfony Moto Z i Moto Z Force z SD 820 oraz 5.5-calowym ekranami QHD AMOLED

Zaprezentowano smartfony Moto Z i Moto Z Force z SD 820 oraz 5.5-calowym ekranami QHD AMOLED

Pogłoski były prawdziwe, jak się okazuje. Dziś Lenovo zaprezentowała nie jeden, a dwa nowe smartfony – Moto Z i Moto Z Force. Są to w zasadzie dwie wersje tego samego flagowego smartfona, gdzie ta pierwsza jest cieńsza, a druga ma większą baterię i ekran ShatterShield, który według firmy jest bardzo wytrzymały i nic się z nim nie stanie po upadku.

Moto Z ma zaledwie 5,2 mm grubości i jest wykonany z aluminium i stali “samolotowej jakości”. Posiada 5.5-calowy ekran dotykowy QHD AMOLED , chipset Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB rozszerzalnej pamięci. Tylny aparam ma 13 MP oraz laserowy autofokus, OIS i dwutonową lampę błyskową. Przedni aparam ma 5 MP oraz szerokokątny obiektyw.

Bateria ma pojemność 2600 mAh i 15 minut ładowania wystarczy na 8 godzin użytkowania. Moto Z posiada skaner linii papilarnych i złączę USB typu C. Wszystko to działa na systemie Android 6.0.1 Marshmallow.

Moto Z Force jest grubszy od swojego rówieśnika – 6.99 mm, ale dzięki temu ma baterię o pojemności 3500 mAh, wytrzymalszy wyświetlacz oraz lepszej jakości aparat. Z tyłu znajdziemy 21 MP aparat z przesłoną f/1.8, autofokusem z detekcją fazową, OIS oraz możliwością laserowego autofokusa.

Oba telefony nie posiadają też gniazda słuchawkowego 3.5 mm, ale Motorola dodaje w zestawie przejściówkę z USB-C na minijack’a. Zaprezentowano także MotoMods – są to dodatki modułowe, które po prostu będzie można przymocować za pomocą silnych magnesów. Łącznie użyto 16 :magicznych” kropek, które możemy dostrzec na dole Moto Z i Moto Z Force.

Oba smartfony mają być dostępne od wrześnie.