Założyciel Xiaomi wyjaśnia dlaczego ich produkty nie są wodoodporne

Założyciel Xiaomi wyjaśnia dlaczego ich produkty nie są wodoodporne

71% powierzchni Ziemii to woda. Mając te statystyki na uwadze, można by pomyśleć, że coraz więcej producentów smartfonów będzie czynić swoje wyroby wodoodpornymi. Obecnie najpopularniejszymi smartfonami z certyfikatem IP68 są Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Wiele na to wskazuje, że wodo i kurzo odporny będzie również Galaxy Note 7 (6). Być może do tego grona dołączy również najnowszy iPhone 7. Wcześniej wodoodpornymi telefonami były również Galaxy S5 oraz nieistniejąca już seria Xperia Z, którą zastąpiła linia Xperia X z trzema nowym smartfonami, z których tylko jeden posiada IP68.

Jedną z firm, które nigdy nie zaoferowały uszczelniania w swoich telefonach jest Xiaomi. Założyciel firmy Lin Jun wyjaśnił, dlaczego nie chroni telefon przed uszkodzeniami związanymi z kontaktem z wodą, mimo próśb fanów i użytkowników. Pierwszym czynnikiem na jego liście jest fakt, że po po jakimkolwiek rodzaju uszkodzenia smartfonu, ochrona przed wodą ulega pogorszeniu.

Drugim ważnym czynnikiem jest koszt dodania hydroizolacji do urządzeń. Lin mówi, że mogłoby to podwyższyć cenę o 20-30 %. Jeśli konsumenci byliby skłonni dopłacić, aby zyskać tę funkcję, Xiaomi mogłoby rozważyć jej dodanie.

Źródło: playfuldroid.com