Wycięcie w panelu OLED dla iPhone 8 sprawia ogromne problemy produkcyjne

Wycięcie w panelu OLED dla iPhone 8 sprawia ogromne problemy produkcyjne

Wygląda na to, że firma Apple ma problem z panelami OLED przeznaczonymi dla iPhone 8. Specjalnie wydany model na dziesięciolecie istnienia linii ma jako pierwszy posiadać ekran OLED, zamiast LCD. Wiceprezes firmy Foxconn, Luo Zhongsheng an swoim profilu Weibo informuje, że 40% paneli OLED otrzymanych od dostawców nie spełnia wymogów klasy Foxconn. Wynika to z nietypowego kształtu w jaki sposób zostały “wycięte” na życzenie Apple.

Ze względu na specjalne docięcie panelu, iPhone 8 nie będzie tani. Plotki sprzed kilku miesięcy mówiły o cenie detalicznej, która wyniesie powyżej 1000 dolarów. Pierwotny wpis pana Lou został już usunięty z portalu. Nietypowe wycięcie może się oczywiście tyczyć wcięcie na czujniki (aparat, skaner tęczówki, czujnik zbliżeniowy), które mają znaleźć się u góry panelu. Widzieliśmy już to na przeróżnych renderach.

iPhone 8 będzie podobno posiadał 5.1-calowy wyświetlacz, który zajmie właśnie całą jego powierzchnie. Ma on też mieć większą baterię w kształcie L, który zmieści się wewnątrz dzięki wielowarstwowej płycie głównej. Będzie troszkę wyższy od iPhone 7, ale również węższy. Proporcje ekranu mają wynieść 18:9. Nie wiadomo jeszcze co ze skanerem linii papilarnych, który może zostać umieszczony na ekranie lub w bocznym przycisku.

Źródło: PhoneArena, AppleInsider