Wkrótce będzie można dowolnie obracać emotikony. Paczka emoji na 2018 rok

Wkrótce będzie można dowolnie obracać emotikony. Paczka emoji na 2018 rok

Dopiero co nowe emotikony pojawiły się w systemach Android i iOS, a już Unicode Consortium, organizacja non-profit, która rozwija stosowanie tych obrazków w głównych systemach operacyjnych ogłosiła paczkę na przyszły rok. Oznacza to, że pojawią się one we wszystkich systemach, które zostaną wydane w 2018 roku.

Lista nie jest oczywiście zamknięta, ponieważ debata na temat wszystkich emotikon, które mogą się pojawić i które powinny zostać usunięte odbędzie się na styczniowym wydarzeniu Unicode. Po zatwierdzeniu zobaczymy je na większości platform w drugiej połowie 2018 roku. Są wśród nich:

superbohater rudy mężczyzna ruda kobieta noga stopa borsuk homar ząb piracka flaga.
Na razie lista zawiera ponad 100 emoji, ale nie wiadomo, czy wszystkie przetrwają i zobaczymy je na Androidzie i iOS. Trzy zostały już usunięte: uśmiechnięta twarz z OK jako oczami, smutna kupka poo i zaskoczona twarz ze znakami zapytania jako oczami.

Oprócz nowych obrazków, Unicode chce wprowadzić funkcję, która pozwoli na odwracanie emotikon i to może być czasami bardzo przydatne. Może to zupełnie zmieniać kontekst naszej wiadomości, którą chcemy wysłać.

Źródło: Emojipedia