Windows 10 oficjalnie na więcej niż 200 milionach urządzeń

Windows 10 oficjalnie na więcej niż 200 milionach urządzeń

Dziś Microsoft ogłosił, że Windows 10 został zainstalowany już na ponad 200 milionach urządzeń na całym świecie. Co stanowi wzrost aż o 90 milionów od ostatniego raportu z października. Największą liczbę urządzeń z Windows 10 uruchomiono w okolicach Black Friday.

Jest to o wiele lepszy wynik od Windowsa 7, aż o 140 %, a Windows 8 został bezsprzecznie pokonany z wynikiem lepszym o 400 procent. Przełomowym aspektem może być uruchomienie w listopadzie możliwości streamowania gier z Xbox One.

22 miliony z całej liczby to klienci korporacyjni oraz placówki edukacyjne. Oprócz imponującej liczby 200 milionów istnieje duże prawdopodobieństwo, że deweloperzy przestaną ignorować Windows Store.

Oto kilka innych statystyk dotyczących Windows 10:

ludzie spędzili ponad 11 miliardów godzin korzystając z Windows 10 w samym tylko grudniu ponad 2,5 miliarda zapytań w Cortanie od premiery ponad 30 procent więcej zapytań w Bing w porównaniu do innych wersji systemu gracze spędzili ponad 4 miliardy godzin grania na Windows 10 2-krotny wzrost transakcji płatniczych z PC oraz tabletów