Vine przestanie istnieć w przeciągu najbliższych miesięcy

Vine przestanie istnieć w przeciągu najbliższych miesięcy

Twitter ogłosił właśnie, że w ciągu najbliższych miesięcy będzie chciało zamknąć serwis Vine. W oświadczeniu możemy przeczytać, że aplikacja spółki należącej do Twittera zostanie całkowicie wycofana, a strona internetowa będzie funkcjonowała jako środek do oglądania i pobierania treści, bez możliwości umieszczania nowych filmów. Oto fragment dzisiejszego ogłoszenia:

Nic nie dzieje się w aplikacji, stronie internetowej czyYour Vines Today. Cenimy was, wasze Vines i zamierzamy to zrobić we właściwy sposób. Będziesz w stanie uzyskać dostęp i pobrać wszystkie Vinesy. Strona internetowa nadal będzie dostępna, ponieważ uważamy, że ważne jest, abyś nadal mógł oglądać wszystkie niesamowite filmy. Zostaniesz powiadomiony przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian do aplikacji lub strony internetowej.

Vine zostało uruchomione w 2013 i bardzo szybko zyskało ogromną popularność i było. Każdy krótki film był kojarzony z tą platforma. Ostatnio krążyły plotki, że Twitter planuje zwolnić 350 osób (9 % całkowitej liczby pracowników) i najwidoczniej Vine był najłatwiejszym celem.

Źródło: Vine