VIKI może być nowym asystentem głosowym od Nokii

VIKI może być nowym asystentem głosowym od Nokii

Powoli “nowa” Nokia zaczyna odkrywać swoje karty i plany na 2017 rok. Pierwszym tego etapem była prezentacja smartfonu Nokia 6, który na początku będzie dostępny włącznie w sklepie JD.com. Kolejne urządzenia możemy zobaczyć w przeciągu najbliższych miesięcy, ale to chyba nie wszystko co przygotowuje dla nas fińska marka. Nokia złożyła wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego w Unii Europejskiej pod nazwą “Viki”.

Spekuluje się, że może to być nazwa aktywowanego głosem wirtualnego osobistego asystenta nad którym pracuje firma. W opisie możemy przeczytać: “Software for the creation and monitoring of mobile and web assistants working with digital knowledge and combining all data sources into a single chat and voice-based interface.”

Będzie to trudne pole dla Viki (o ile jest asystentem głosowym), ponieważ na rynku mamy już takie rozwiązania jak Siri, Google Assistant, Cortana, Alexa czy domniemane Bixby. Będzie to niezłe wyzwanie dla Nokii stawiając czoła Google i ich asystentowi w systemie Android.

Źródło: PhoneArena, GSMInfo.nl