Twórcy zbanowanego f.lux kontaktują się z Apple w celu przywrócenia aplikacji do App Store

Twórcy zbanowanego f.lux kontaktują się z Apple w celu przywrócenia aplikacji do App Store

Od najnowszej aktualizacji systemu iOS w wersji 9.3 dostępna będzie nowa funkcja, która pozwoli regulować temperaturę kolorów ekranu w iPhone i iPadzie. Wszytko ma działać na zasadzie geolokalizacji i zgodnie z naturalnym rytmem dobowym. Jego głównym celem jest wyeliminowanie emisji niebieskiego światła, które powoduje zmniejszenie produkcji melatoniny, co później skutkuje problemami z zaśnięciem. System ma na celu także dostosowanie jasności ekranu do oświetlenia otoczenia oraz zmniejszenie zmęczenia oczu.

Jednak Nocna Zmiana nie jest nowatorskim rozwiązaniem. Aplikacje dostosowujące temperaturę kolorów znane są zaawansowanym użytkownikom Androida. Najbardziej znanym programem zajmującym się tym problemem jest f.lux, który działa na tym polu od 2009 roku.

Michael Herf, współzałożyciel i wydawca f.lux twierdzi, że była to pierwsza aplikacja, która pozwalała na dostosowanie jasności ekranu na iOS. Po krótkim czasie została ona jednak usunięta z App Store ze względu na pewne naruszenia.

Teraz Herf w imieniu firmy wystosowuje otwarty list do Apple w celu możliwości przywrócenia aplikacji f.lux do App Store. Małe są jednak szanse na przywrócenie jej dla użytkowników iOS.