Tesla prezentuje Powerbank oraz ładowarkę biurkową Supercharger

Tesla prezentuje Powerbank oraz ładowarkę biurkową Supercharger

Na niedawnej imprezie w Nowym Jorku, firma Tesla zaprezentowała autonomiczną ciężarówkę oraz ulepszoną wersję modelu Roadster 2.0. Wzbudziło to sporo emocji oraz spore zainteresowanie i wiele osób już zarezerwowało swoje egzemplarze. Obok tego, kalifornijska firma wprowadza na rynek również akcesoria mobilne, aby dumni fani mogli je mieć zawsze przy sobie i z dumą prezentować logo Tesla.

Pierwszym z nich jest efektownie wyglądająca ładowarka Desktop Supercharger. Wygląda ona dokładnie jak Supercharger, który służy do ładowania pojazdów elektrycznych. Został on oczywiście zmniejszony do rozmiarów biurkowych i idealnie będzie prezentował się ładując telefon. Ładowarka została stworzona na podstawie tych samych danych 3D CAD, co prawdziwy Supercharger.

Tesla prezentuje również powerbank o pojemności 3350 mAh i napięciu 5 V/1,5 A. Posiada on przewody Lightning i microUSB, aby naładować różne urządzenia. Wygląd również oparty jest na projekcie Supercharger i został stworzony przez Tesla Design Studio. Niestety nie posiada on złącza USB-C.

Cena za oba gadżety to 45 dolarów, a więc około 160 złotych. Biorąc pod uwagę małą pojemność powerbanku jest to dość dużo. Jednak oba przedmioty nadrabiają to unikalnym wyglądem.