Telefon Ara z magnetycznymi modułami hot-swap już w IV kwartale tego roku

Telefon Ara z magnetycznymi modułami hot-swap już w IV kwartale tego roku

Projekt Ara zawsze wydawał się świetnym pomysłem, który nigdy faktycznie nie stanie się rzeczywistością. Data premiery sprzęty była przekładana z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Wynikało to z tego, że Google podobno miało różne problemy z uzyskaniem modułów, które działałyby prawidłowo. Wszystko to jednak wydaje się teraz być uporządkowane, a Google ATAP ogłosiło, że telefony Ara będą dostarczane do deweloperów w IV kwartale 2016 roku.

Zostało to ogłoszone, w trakcie sesji ATAP na konferencji Google I/O, którą oglądała wyłącznie garstka osób. Pierwszym zaskoczeniem była zapowiedź modułów hot-swap, co oznacza, że będzie można je wymieniać bez konieczności wyłączania urządzenia. Moduły zostały zaprojektowane tak, aby każdy mógł pokazać swój styl, ale były też bardzo funkcjonalne, jak glukometr dla cukrzyków, aby sprawdzać poziom cukru we krwi. Google ogłosiło szereg partnerów sprzętowych dla modułów, w tym takich, którzy nigdy nie mieli dostępu do urządzeń mobilnych.

Modernizacja będzie prosta, ponieważ będzie to wyłącznie zakup nowego modułu oraz zamocowanie go do płytki bazowej. Powinniśmy uzyskać o wiele więcej informacji pod koniec tego roku, ponieważ Google potwierdził, że sprzęt deweloperski będzie dostarczany w 4. kwartale tego roku. Twierdzi również, że wersja konsumencka będzie dostępna w 2017 roku.