Technologia rozpoznawania twarzy 3D w iPhone 8 ma działać niezwykle szybko i dokładnie

Technologia rozpoznawania twarzy 3D w iPhone 8 ma działać niezwykle szybko i dokładnie

Zgodnie z najnowszym raportem Korea Herald, firma Apple zdecydowała się na całkowite porzucenie skanera linii papilarnych na rzecz rozpoznawania twarzy 3D w iPhone 8. Dodatkowo możemy dowiedzieć się, że technologia będzie bardzo szybko i rozpoznawanie będzie trwało milionowe części sekundy.

Samsung Galaxy S8 (oraz wycofany Note 7) posiada już funkcję rozpoznawania tęczówki, ale szybkość oraz dokładność niestety nie jest domeną tej technologii w tym przypadku. Oprócz tego czujnika biometrycznego, seria Galaxy S8 ma również skaner linii papilarnych. Wiele wskazywało, że iPhone 8 również będzie miał TouchID, który zostanie umieszczony pod ekranem, ale podobno wdrożenie sprawia wiele problemów, dlatego też Apple zrezygnowało ze starań (podobnie jak Samsung).

iPhone 8 ma w pełni skanować obiekty dzięki czujnikom 3D. Ma to dotyczyć przedniej strony jak i tylnej dla zupełnie nowej platformy AR (rozszerzona rzeczywistość).

Raport z Korei Południowej wspomina również o wyświetlaczach dla iPhone 8. Mówi o płaskich panelach AMOLED, a ni zakrzywionych po obu stronach, ale tego się chyba mogliśmy spodziewać. Zastosowanie AMOLED pozwoli na więcej miejsca lub cieńsze urządzenie, ponieważ ekrany wykonane w tej technologii są cieńsze niż LCD.

Już we wrześniu powinniśmy poznać całą trójkę nowych telefonów Apple. Będą to naturalni następcy iPhone 7 oraz 7 Plus, a więc iPhone 7S i 7S Plus. Wtedy też zobaczymy wyjątkowego iPhone 8, który ma zostać wydany z okazji 10-lecia istnienia linii. Niewykluczony, że zobaczymy również Apple Watch Series 3.

Źródło: Korea Herald