TCL przejmuje prawa marki BlackBerry do produkcji smartfonów

TCL przejmuje prawa marki BlackBerry do produkcji smartfonów

TCL, właściciel marki Alcatel, podpisał właśnie umowę z Blackberry, aby móc używać praw marki w przypadku produkcji i sprzedaży telefonów komórkowych BlackBerry na całym świecie. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, ponieważ to właśnie chińska firma zajęła produkcją tegorocznych smartfonów BlackBerry w ramach tzw. outsourcingu.

Reuters donosi, że umowa została ogłoszona w ubiegły czwartek, a licencja obejmuje globalną produkcję i sprzedaż markowych telefonów Blackberry we wszystkich krajach z wyjątkiem Indii, Sri Lanki, Nepalu, Bangladeszu i Indonezji. Indonezja jest największym rynkiem dla telefonów BlackBerry, a we wrześniu kanadyjska firma podpisała umowę z indonezyjską spółką BB Merah Putih na mocy, której pozwala produkować i sprzedawać telefony BlackBerry na lokalnym rynku.

BlackBerry, które jest własnością Research in Motion (RIM), poinformowało we wrześniu, że oddział mobilny przestaje całkowicie istnieć, a firma zajmie się wyłącznie oprogramowaniem. W międzyczasie na rynek wypuszczono dwa modele smartfonów BlackBerry z Androidem – DTEK50 oraz DTEK60, które wyprodukowało TCL.

Wydaje się jednak, że Blackberry wciąż jeszcze będzie brać czynny udział w procesie projektowania i produkcji, aby zachować swoje standardy.

Źródło: Reuters, ITHome