Spotify ma już 40 milionów płatnych abonentów

Spotify ma już 40 milionów płatnych abonentów

Nieco ponad rok temu, w czerwcu 2015 roku, na świecie najbardziej popularna usługa strumieniowego przesyłania muzyki liczyła 20 milionów płatnych abonentów. Liczba ta wzrosła do 30 milionów w marcu tego roku. Kilka dni temu CEO Spotify, Daniel Ek ogłosił, że ponad 40 milionów użytkowników jest skłonnych płacić za usługi Spotify.

Wynik robi wrażenie i pokazuje to rozwój Spotify. Oznacza to podwojenie płatnych abonentów w ciągu 15 miesięcy i uzyskanie 33% więcej abonentów w czasie krótszym niż sześć miesięcy. Apple Music ma obecnie 17 milionów płatnych abonentów. W kwietniu miało ich 13 milionów, do tej pory przybyło ich około 4 mln. Oznacza to, że Spotify ma się znacznie lepiej i w tym samym czasie przybyło 2,5 razy więcej abonentów.

Po debiucie Apple Music wielu obserwatorów branży dość szybko przewidywało, że dla Spotify nadchodzą trudne czasy i będzie ciężko utrzymać pozycji lidera w niszy usług strumieniowego przesyłania muzyki. Dziewięć miesięcy później liczby pokazują jednak, że pomimo szalonego budżetu na marketing, popularności marki Apple oraz iTunes to Spotify ma się nadal znakomicie i nic nie zapowiada, że wkrótce się to zmieni.

Tidal ogłosił w czerwcu, że liczy 4,2 mln abonentów, a podobno Apple planuje wykupienie tej usługi, która obecnie należy do rapera Jay-Z.

Źródło: Twitter