Port w Gdańsku i Polskie Centrum Logistyczne

Port w Gdańsku i Polskie Centrum Logistyczne

Port w Gdańsku dzięki możliwości obsługi największych statków na świecie jest niezwykle istotnym na polskim wybrzeżu. Ciągła rozbudowa i inwestycje w nowoczesne wyposażenie przyczyniają się do tego, że jego możliwości przeładunkowe mocno się zwiększają, dzięki uruchomieniu za rok kolejnego nabrzeża powinny dobić do poziomu 3 milionów jednostek kontenerowych rocznie.

Wraz z rozwojem infrastruktury portowej pojawiają się kolejnej inwestycje w jego otoczeniu – możliwości samego portu rosną więc jest całkowicie naturalne, że korzystają na tym także firmy które się zajmują różnymi usługami związanymi z logistyką i transportem. Jedną z bardziej znaczących inwestycji tego typu, realizowaną przez australijskiego inwestora Goodman, jest rozbudowanie Pomorskiego Centrum Logistycznego o dwa następne magazyny. Będą one miały dostępną powierzchnię od 31 do 65 tys metrów kwadratowych, co spowoduje, że centrum stanie się największym na naszym wybrzeżu klastrem logistycznym. Jego planowana powierzchnia ma wynosić około pół miliona metrów kwadratowych, a nieduża odległość od portu będzie gwarantować świetne możliwości lokalizacyjne.

Pomorskie Centrum Logistyczne jest kluczowym projektem firmy Goodman na terenie Polski. Całość ma powstać na wydzielonej działce mającej powierzchnię ponad 100 hektarów, i tam właśnie powstaną nie tylko tradycyjne magazynowe hale, ale także obiekty produkcyjne i biurowe. Wstępnie szacuje się, że całość kosztowała będzie blisko trzysta milionów euro, a czas wykonania wyniesie parę lat. Inwestor znalazł już pierwszych chętnych na swoją ofertę, bo całkiem niedawno podpisane zostały umowy z dwoma logistycznymi operatorami, którzy pracują w branży związanej z artykułami spożywczymi. Mają się one wprowadzić do jednego z magazynów, który powinien być oddany w końcówce tego roku. Nie są to jedyne firmy z tej branży, jakie współpracują z firmą Goodman, inwestor ceni sobie niezwykle branżę spożywczą, ponieważ ma już w niej kilku poważnych klientów. Kolejne umowy jedynie umacniają jego pozycję na rynku w naszym kraju, jeśli chodzi o najwyższej jakości rozwiązania przeznaczone głównie dla branży spożywczej.