Najciekawsze premiery gier konsolowych najbliższych miesięcy.

Najciekawsze premiery gier konsolowych najbliższych miesięcy.

Dzięki pandemii koronawirusa obroty gier konsolowych zwiększyły się bardziej kiedykolwiek. Liczne lockdowny spowodowały, że ludzie musieli zrobić coś ze swoim wolnym czasem. Najlepszą opcją okazało się granie w gry. Zastrzyk gotówki dla producentów spowodował istny wysyp premier, które będą się przeciągać do następnych paru miesięcy. Jakie są najciekawsze premiery końcówki 2021 i początku 2022 roku?

Horizon Forbidden West

Pierwsza część serii, czyli “Horizon Zero Down” była wielkim odświeżeniem jeśli chodzi o gry przygodowe. Mieszkanka gatunkowa z tradycyjnymi RPG-ami oraz otwarta mapa zrobiły wielkie wrażenie na graczach. Największe wrażenie zrobił świat przedstawiony. Akcja działa się w postapokaliptycznej wersji Ziemi, gdzie świat opanowały roboty. Odpowiedzią ludzi na katastrofę klimatyczną i cyfrowe opanowanie świata był powrót do korzeni, czyli czasów prehistorycznych i starożytnych.

Bohaterką gry jest Aloy, która sprzeciwia się porządkowi Ziemi i stara się odkryć przyczynę apokalipsy. W kolejnej części, czyli “Horizon Forbidden West” powinna odkryć kolejne tajemnice świata. Dokładna premiera nie jest jeszcze znana, ale powinna ona wyjść na PS4 i PS5 pod koniec 2021 roku.

God of War Ragnarok

Równie ważną kontynuacją będzie nowe “God of War” z dopiskiem “Ragnarok” co może wskazywać na wizytę Kratosa w krainie nordyckich bogów. Seria opowiada o losach greckiego boga wojny, który przemierza różne krainy razem ze swoim synem Atreusem. Pierwsza część gry sprzedała się w rekordowym nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

To, co wyróżniło serię na tle innych produkcji był rozbudowany system walk, filmowa fabuła oraz doskonała grafika, gdzie leśne scenerie mogły przypominać zdjęcia prawdziwej natury. Twórcy kontynuacji zapewniają, że “Rangarok” będzie jeszcze bardziej emocjonujący, grafika jeszcze bardziej imponująca a rozbudowanie postaci jeszcze bardziej szczegółowe. O tym, czy te informacje są prawdziwe będzie można przekonać się na początku 2022 roku.

Fifa 2022

Fani serii “Fifa” mieli ostatnio dużo pretensji do marki EA Sports. Wynikało to głównie z efektu “odgrzewanego kotleta”. Gry nie zmieniały się zasadniczo od 2018 roku, kiedy powstał nowy silnik gry. Bardzo trudno odróżnić kolejne części, a dodawane były tylko mało istotne szczegóły. Praktycznie jedyną nowością w “Fifie 2021” był ulepszony tryb gry halowej. Prawdziwa rewolucja ma odbyć się przy okazji “Fify 2022”.

Zaskakiwać ma zwłaszcza nowy silnik, który oparty jest o prawdziwe zachowania zawodników na boisku. Najlepsi gracze świata byli podłączeni do specjalnych hełmów, które odtwarzają ich rzeczywiste ruchy. Premiera nowej “Fify” zapowiedziana jest na październik/listopad tego roku.