Ładowanie i słuchanie muzyki w iPhone 7 będzie kosztować 40 dolarów

Ładowanie i słuchanie muzyki w iPhone 7 będzie kosztować 40 dolarów

Najgłośniej wokół iPhone 7 i iPhone 7 Plus jest za sprawą braku gniazda słuchawkowego 3.5 mm. Oprócz zastosowania specjalnego adaptera lub słuchawek ze złączem Lighing mamy jedynie możliwość zastosowania bezprzewodowych słuchawek. Tylko w tym drugim przypadku możemy jednocześnie słuchać muzyki i ładować urządzenie. W innym wypadku powstaje problem, ponieważ nie możemy wykonać tych dwóch czynności jednocześnie.

Możemy to jednak uzyskać dzięki specjalnemu adapterowi od firmy Belkin o nazwie Lightning Audio + Charge RockStar. Jest to dość prosta konstrukcja dzięki, której z jednej strony znajdziemy złącze Lighting, które należy umieścić w telefonie, a z drugiej dwa gniazda na słuchawki i ładowarkę. Belkin wspomina również, że ściśle współpracował z Apple przy tworzeniu tej przejściówki i możemy spodziewać się, że wkrótce pojawi się ona w sklepach.

Adapter pozwoli Ci zrobić wszystko co chcesz, w tym ładowanie urządzenia tak szybko, jak to możliwe oraz wsparcie dla 48 kHz, 24-bitowego wyjścia audio z możliwością sterowania mikrofonem i zdalnego sterowania.

Niestety urządzenie nie należy do najtańszych i będzie kosztować 40 dolarów. Zapewne pojawi się również na polskim rynku i cena może zamknąć się w granicy 200 zł. Możemy spodziewać się również zamienników, które będą tańsze.

Źródło: Belkin, The Verge