Krynica-Zdrój – idealne miejsce na wypoczynek

Krynica-Zdrój jest malowniczą miejscowością położoną w Beskidzie Śląskim w dolinie potoku Kryniczanka oraz jego licznych dopływów. Otoczona jest wzgórzami Góry Parkowej, Jasiennika i Krzyżowej.

Miasto to zlokalizowane jest w województwie małopolskim, z łatwą możliwością dojazdu autem. Jednak to nie oznacza, że osoby nie dysponujące własnym środkiem transportu nie dostaną się na miejsce, wręcz przeciwnie podróż dzięki gęstej sieci połączeń komunikacji zbiorowej odbędzie się w komfortowych warunkach i mało uciążliwych.

Jest to miejsce, do którego naprawdę warto przyjechać – nawet z najodleglejszego zakątka kraju. Bardzo ważnym aspektem jest jednak odnalezienie odpowiedniego noclegu. Najlepszym miejscem jakie można polecić jest Hotel Czarny Potok, który zapewni wiele atrakcji na swoim terenie. Jednocześnie będzie świetną bazą wypadową w góry jak i zwiedzanie przepięknych okolic.

Krynica-Zdrój nazywana jest Perłą Polskich Uzdrowisk – nie bez przyczyny, bowiem zapewni najlepsze warunki do odpoczynku i regeneracji. Ze względu na idealną lokalizację – teren Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz doskonały klimat znajduje się tu liczne sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe. Do Krynicy-Zdrój przyjeżdżają kuracjusze z bardzo różnorodnymi schorzeniami, co nie wyklucza oczywiście pobytu rekreacyjnego. Wybierając się na spacer po tej urokliwej miejscowości możemy odwiedzić jedną z wielu wyjątkowych pijalni wód. Krynica-Zdrój jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą, stanowi świetną bazę wypadową szlakami turystycznymi po okolicznych górach. Zimą odwiedzający Krynicę-Zdrój mogą uprawiać narciarstwo na pobliskich stokach, jest to również kolebka polskiego saneczkarstwa.

Po długim, wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu warto wrócić w miejsce odpoczynku – Hotel Czarny Potok. To właśnie tu można zrelaksować się, wypocząć i wyspać w pełni komfortowych pokojach. Przeżycia, których doznacie w ciągu dni spędzony w Hotelu Czarny Potok w Krynicy-Zdrój, sprawią ze wrócicie tu ponownie.