Samsung Galaxy Z Flip – czy warto?

Samsung Galaxy Z Flip – czy warto?

Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich kilku lat w branży smartfonów olbrzymią furorę zrobiły telefony składane. Każdy większy producent albo już ma w swojej ofercie taki smartfon, albo go planuje, a wszystkie popularne portale technologiczne https://techpolska.pl/ rozpisują się na ich temat. Póki co są one jednak dla większości konsumentów głównie ciekawostkami, przede wszystkim z racji na ich stosunkowo wysoką cenę i eksperymentalny charakter. Niedawno zadebiutował Samsung Galaxy Z Flip, czyli kolejne po Galaxy Foldzie podejście Samsunga do składanych smartfonów. Tym razem zastosowano jednak nieco inną taktykę, bardziej przyjazna konsumentom jest też cena. Wobec tego czy warto zdecydować się na taką inwestycję?

Samsung Galaxy Z Flip – specyfikacja i cena

Nowy składany smartfon od Samsunga może pochwalić się następującą specyfikacją:

  • Ekran: 6.7 cali (1080 x 2636)
  • Pamięć wewnętrzna: 256GB
  • Pamięć RAM: 8GB
  • Procesor: Snapdragon 855+
  • Aparaty: 2x 12MP (tylni), 10MP (przedni)
  • Pojemność baterii: 3300mAh
  • System: Android 10.

Cena tego smartfona to około 6600 złotych, a więc znacząco mniej od Samnsuga Galaxy Fold, który wyceniony został na około 9000 złotych.

Wady i zalety

Z Flip jest składany na pół, przywodząc na myśl klasyczne telefony z klapką. W pozycji zamkniętej wyświetla powiadomienia i godzinę na wierzchu „klapki”, ale poza tym z daleka można by go niemal pomylić z reliktem minionej epoki.

Jego specyfikacja nie jest zła, natomiast nie jest niczym, czego nie można spotkać w znacznie tańszych smartfonach. Tak więc to, czy wart jest on swojej ceny, zależy w dużej mierze od tego, czy jest dla nas atutem fakt, że smartfon jest składany. Pozwala to co prawda oszczędzić nieco miejsca, ale trzeba też wskazać, że w pozycji złożonej smartfon jest dość gruby, więc i tak może nie zmieścić się w niektórych ciasnych kieszeniach.

Na pewno wiele osób, które śledzą sagę składanych smartfonów zastanawia się, jak ma się sprawa z ekranem? W Samsungu Galaxy Fold był on bardzo słabej jakości i łatwo się zarysowywał. Niestety, chociaż tym razem jest nieco lepiej, to wciąż sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo. Ekran Z Flipa można zarysować bowiem nawet paznokciem przy jego zwykłym użytkowaniu.

Do zalet Z Flipa można zaliczyć wysokiej jakości zdjęcia (chociaż ponownie – są tańsze smartfony, które działają na porównywalnym poziomie), a także ciekawy i nostalgiczny design.

Czy warto kupić Z Flipa?

Z Flip to smartfon, z którym świetnie będą czuli się entuzjaści technologii i prowadzący serwisów technologicznych https://techpolska.pl/. Dla zwykłych użytkowników wciąż jest to urządzenie zbyt drogie, oferujące w zamian zbyt mało. Można jednak na jego podstawie powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku i na przestrzeni kilku następnych lat z pewnością smartfony składane mocno się spopularyzują.