Jak usunąć reklamy z poczty wp?

Jak usunąć reklamy z poczty wp?

Jak usunąć reklamy z poczty wp?

Usługa poczty, którą zapewnia portal Wirtualna Polska, jest w pełni darmowa. Co za tym idzie, cały zysk generowany jest z reklam, którymi wręcz zasypuje się użytkowników kont mailowych na tym serwisie.

Oprócz oczywistych skutków, takich jak rozproszenie uwagi, utrudnianie przeglądania poczty, musimy zmagać się również z nachalnością. Jak temu zaradzić?

Czy jest sposób, który mówi jak usunąć reklamy z poczty wp?

Z pomocą przychodzą nam programy, które blokują niechciane reklamy. Mowa tu o blokerach reklam, które pozwalają filtrować to co chcemy oglądać i stanowią skuteczną formę walki z niechcianymi treściami.

Na początek warto przybliżyć, czym są wymienione powyżej programy. Są to głównie wtyczki do przeglądarek internetowych, które pozwalają zadecydować, co chcemy oglądać na stronie, a co ma zostać wyeliminowane. Najpopularniejsze blokery reklam na chwilę obecną to: AdBlock, uBlock Origin, CyberSec firmy NordVPN czy CleanWeb firmy Surfshark. Choć tylko 2 pierwsze programy z wymienionych wcześniej jest darmowy, to dalsze propozycje nie powinny nadszarpnąć budżetu, ze względu na dość niską cenę. Warto zainwestować kilka złotych otrzymując w zamian sporo wygody. Oprócz specjalnych programów przeznaczonych do tego celu, z pomocą przychodzą nam również przeglądarki takie jak Opera, Google Chrome czy Firefox które, choć nie zapewnią całkowitej ochrony przed reklamami, to pomogą pozbyć się niechcianych treści (najczęściej wirusowych).

Powyższe programy odpowiadają podpowiadają jak usunąć reklamy z poczty wp, chociaż ich zastosowanie może być znacznie szersze. Problemem tego typu programów jest fakt, że stają się coraz bardziej wykrywalne, a co za tym idzie, niektóre reklamy potrafią je obejść. Szacuje się, że skuteczny AdBlocker potrafi zatrzymać 95% reklam. W większości przypadków to w zupełności wystarcza i znacznie poprawia użytkowanie poczty.

Wyskakujące reklamy to nie jedyny problem darmowej skrzynki pocztowej. Lwia część niechcianych reklam dociera do nas za pośrednictwem niechcianych maili, czyli tzw. spamu.

Czy jest sposób jak temu zaradzić?

Tu z pomocą wychodzą nam administratorzy serwisu, jednak ich system antyspamu ma pewne ograniczenia, ponieważ pozwala dodać jedynie 20 adresów do listy, która ma być blokowana. To dość mało, zważywszy na ilość źródeł niechcianej korespondencji.

Aby skorzystać z opcji filtrowania wiadomości, wystarczy, że wejdziemy w Opcje>Ustawienia konta>Filtry> a następnie klikniemy Dodaj i wybierzemy odpowiednie wymagania selekcji. Dostępne warunki filtrowania to: nadawca, adresat, temat – wybieramy co ma zawierać niechciana poczta oraz co ma dziać się z mailami, które system rozpozna jako niepożądane.

Filtrowanie jest intuicyjne, a w sieci znajdziemy wiele poradników z pokazanymi sposobami.

Jeśli zależy nam na najskuteczniejszej broni, która pozwoli usunąć reklamy z poczty wp, możemy rozważyć też wykupienie płatnej wersji poczty. Koszt płatnego konta, pozbawionego reklam to zaledwie 33 zł rocznie. Wydaje się to korzystną ofertą, ze względu na największą skuteczność z powyższych metod.

Jak zachować bezpieczeństwo przy korzystaniu z poczty?

Wiedza, jak usunąć reklamy z poczty wp jest z pewnością bardzo przydatna i warto ją znać. Jest to jednak tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o wygodne i bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej.

Co niektórych może zaskoczyć, czyha tam wiele zagrożeń, które mogą się łatwo zakończyć dla nas utratą pieniędzy lub wyłudzeniem naszych danych osobowych. Są jednak sposoby, aby temu zaradzić. Przede wszystkim kluczowa jest rozwaga. Niemal każdy w pewnym momencie otrzyma wiadomość e-mail od nigeryjskiego księcia czy rzekomego dalekiego krewnego, którzy oferują nam ogromne sumy pieniędzy w zamian za potwierdzenie naszej tożsamości lub przesłanie przelewu weryfikacyjnego. Jest to w oczywisty sposób podejrzane, jednak wiele osób wciąż się na to nabiera. Na takie wiadomości absolutnie nie należy odpisywać – w każdym przypadku są oszustwem. Podobnie jest z informacjami o wartościowych nagrodach wygranych w jakimś konkursie. Czy jeśli nawet nie pamiętamy, że braliśmy udział w jakimś konkursie, warto wierzyć w prawdziwość tej nagrody? Oczywiście, że nie.

Dodatkowo nigdy nie należy otwierać załączników do wiadomości e-mail, jeżeli nie jesteśmy pewni źródła, z którego pochodzą. Nie trzeba ich nawet ściągnąć na swój komputer – same ich otworzenie może mieć opłakane skutki. Niektórzy mogą od razu zauważyć, że coś jest z tym nie tak, ale i tak z ciekawości otwierają takie załączniki, aby przekonać się, co jest w środku. Jest to bardzo niezalecane. Nawet jeśli załącznik wydaje się niegroźny, bo jest na przykład w formacie PDF, tak naprawdę może to być sprytnie zakamuflowany plik .exe, który w ekspresowym tempie zainfekuje nasz komputer.

Dodatkowe kroki do bezpieczeństwa w Internecie

Wykorzystanie w praktyczny sposób porady, jak usunąć reklamy z poczty wp oraz zastosowanie się do innych powyższych wskazówek z pewnością pozytywnie przyczyni się do naszego bezpieczeństwa podczas używania poczty elektronicznej. Warto jednak wykonać kilka dodatkowych kroków, które pomogą ochraniać nas podczas jakichkolwiek działań w Internecie. Przede wszystkim każdy powinien mieć zainwestowany na swoim urządzeniu dobry program antywirusowy. Najlepsze z nich nie są tanie, ale nawet wśród tych darmowych można znaleźć całkiem funkcjonalne programy.

Antywirus będzie działał sprawnie i zapewniał pełną ochronę tylko wtedy, gdy w ustawieniach zaznaczymy automatyczną aktualizację bazy danych wirusów i automatyczne uruchamianie się antywirusa przy starcie systemu. Poza tym warto od czasu do czasu wykonywać pełne skany systemu, nawet jeśli wszystko wydaje się być w normie. Wiele antywirusów oferuje także dedykowane wtyczki do przeglądarek.

Historia poczty e-mail i sposób jej wykorzystania do zarządzania korespondencją

Poczta e-mail to system, który pozwala ludziom wysyłać do siebie wiadomości przez Internet. Powstał pod koniec lat 60., a stał się popularny w latach 80. XX wieku. Poczta elektroniczna stała się obecnie jedną z najczęściej używanych metod komunikacji, ponieważ jest szybka, łatwa i wygodna. E-maile są również archiwizowane, co oznacza, że mogą służyć jako zapis komunikacji z kimś lub w celach informacyjnych.

Poczta e-mail różni się od innych typów systemów przesyłania wiadomości elektronicznych, takich jak wiadomości tekstowe i błyskawiczne wiadomości SMS. Termin „e-mail” ogólnie odnosi się do wiadomości wysyłanych między użytkownikami komputerów i może również odnosić się do załączników. To, co sprawia, że poczta e-mail jest wyjątkowa, to możliwość wysyłania wiadomości e-mail przez użytkowników niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Poczta e-mail działa, ponieważ zapewnia dostęp osobom z Internetem.

Ewolucja elektronicznych skrzynek pocztowych

Elektroniczne skrzynki pocztowe istnieją od prawie wieku. To świetny sposób na przechowywanie i organizowanie wszystkich wiadomości, do których można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia i lokalizacji. Na początku, elektroniczne skrzynki pocztowe były wykorzystywane głównie przez firmy do organizowania korespondencji. Dziś są również popularne wśród osób prywatnych, które chcą oddzielić swoje osobiste i biznesowe wiadomości od siebie. Możesz korzystać z internetowej skrzynki pocztowej na komputerze lub telefonie komórkowym, aby mieć dostęp do swoich wiadomości w dowolnym miejscu. Przyjrzyjmy się korzyściom korzystania ze skrzynki pocztowej online.

Jak zarządzać skrzynką odbiorczą za pomocą pięciu prostych strategii

Wydaje się, że każdy ma inny sposób zarządzania swoją skrzynką odbiorczą. Pięć poniższych wskazówek to niektóre z najpopularniejszych strategii zarządzania skrzynką odbiorczą.

1) Usuń, usuń, usuń: Usuń wszystko, co nie jest potrzebne. Jeśli nie czytałeś jej przez kilka dni, prawdopodobnie nie będziesz jej potrzebować ponownie.

2) Archiwum wszystko, co jest ważne, ale nie jest pilne i nie musi być oglądane codziennie. Dzięki temu Twoja skrzynka odbiorcza nie będzie zbyt zaśmiecona i pozwoli Ci łatwo znaleźć rzeczy w razie potrzeby.

3) Anuluj subskrypcję. Jeśli są jakieś biuletyny lub aktualizacje, których nie chcesz już otrzymywać, zrezygnuj z ich subskrypcji, aby przestały zaśmiecać skrzynkę odbiorczą niechcianymi wiadomościami.

4) Etykieta: Twórz etykiety dla wszystkiego.

5) Stosuj wszystkie powyższe kroki regularnie. Dzięki temu wszystko na Twojej skrzynce pocztowej zachowa porządek.