Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Posiadanie elektronicznych gadżetów takich jak laptop, smartfon czy tablet jest w Polsce coraz bardziej popularne. Technologia tych sprzętów cały czas wzrasta, a co za tym idzie – wzrasta również ich cena. Ludzie kupując drogie rzeczy coraz częściej obawiają się ich utraty. Jak zatem najlepiej uchronić swój nowy nabytek przed kradzieżą lub uszkodzeniem?

Najprościej oczywiście jest go ubezpieczyć. Jednak nie jest to takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Firmy bowiem, u których można kupić sprzęt elektroniczny oferują bardzo małą pomoc w tym zakresie, lub nie oferują jej w ogóle. Przykładem są operatorzy telefonii komórkowej, u których klienci zwykle kupują smartfony. Tylko niektóre z nich posiadają ofertę ubezpieczeniową dla zakupionych produktów. Koszt takiego ubezpieczenia zwykle kosztuje od ok 5 do 20 zł miesięcznie, w zależności od taryfy.

Jeśli wybralibyśmy pełny, a zarazem najdroższy pakiet, nasz telefon ubezpieczony jest wówczas na wypadek zalania, uszkodzenia mechanicznego oraz kradzieży, zarówno z włamaniem, jak i kieszonkowej. Ubezpieczenie jest ważne na całym świecie, ale obejmuje do dwóch szkód w ciągu roku. Podobnie jest z laptopami i tabletami. Wykupując jednak taryfę ze wszystkimi dodatkami możemy zapłacić nawet do 12 tys. zł w ciągu roku.