Ceny nieruchomości spadają!

Rynek nieruchomości jest bardzo zawiły i ulega sporym wahaniom, dlatego też bardzo trudno wyczuć idealny moment na kupno nieruchomości. Ceny z dnia na dzień ulegają zmianom, i to zmianom dość znaczącym.

Jednak dla osób, które w najbliższej przyszłości planują zakupić nieruchomość- dobra wiadomość. Już od jakiegoś czasu można zaobserwować tendencję spadkową, jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Mimo że ulegają one dalej wahaniom, to jednak cały czas spadają w dół. Dlaczego tak się dzieje? Głównie dlatego, że w ostatnich latach ceny nieruchomości były naprawdę bardzo wysokie, ludzie ich więc nie kupowali, bo po prostu nie było ich na to stać. Mieszkania stały, nawet po kilka lat, a nabywców wciąż brakowało.

W takiej sytuacji sprzedający byli zmuszeni stale obniżać ceny nieruchomości, w efekcie czego obserwujemy dziś tendencję spadkową- ceny są coraz niższe. Wydawać by się zatem mogło, że już nic nie stoi na przeszkodzie. Tymczasem jednak nabywców, choć jest więcej, to nie aż tylu, ile można by się było spodziewać po tak dużym spadku cen. Dlaczego? Otóż dlatego, że kupno nieruchomości niemal zawsze wiąże się z zaciągnięciem kredytu. Tymczasem banki ciągle zaostrzają warunki otrzymania podobnego kredytu.