Twoje własne cztery kąty

Kupiłeś właśnie mieszkanie i stajesz przed problemem wyposażenia go. Ważne jest, by Twoje lokum było dla Ciebie azylem. Trzeba więc pomyśleć nad tym, jak zapewnić mu niepowtarzalny klimat. Co jest nieodłącznym elementem wyposażenia? Kiedy możemy natknąć się na niemiłe pułapki?

Diabeł tkwi w szczegółach

Pewnie nie raz przekonałeś się o tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Sercem każdego mieszkania jest zazwyczaj kuchnia, ale też podczas jej wyposażenia możemy mieć najwięcej łopotów. Wybór sprzętów to pierwszy problem. Warto zastanowić się, czy chcemy na start inwestować w znane marki, czy może zadowolić się nieco tańszymi odpowiednikami. Dobrym rozwiązaniem będzie tu szczegółowy research w sieci, ale też nie bójmy się pytać ekspertów w sklepach, w których nabywamy elementy wyposażenia. Jeśli chcemy zainwestować raz a porządnie, dowiedzmy się, jakie są warunki gwarancyjne kupowanego wyposażenia.

Czasami istnieje możliwość wykupienia przedłużonej gwarancji czy też ubezpieczenia. Istotną kwestią jest też serwis. Warto sprawdzić, czy w razie usterki firma zapewnia nam zastępczy sprzęt, zamienia felerny na nowy, a może przedłuża gwarancję. Co jednak najważniejsze w przypadku usług serwisowych – ile one trwają? Nie będziemy bowiem zadowoleni, gdy z powodu usterki zostaniemy pozbawieni lodówki na okres miesiąca, czy dwóch… Zwróć uwagę na to, że gwarancja obejmuje nie tylko sprzęty, ale też płytki, panele, blaty kuchenne. Opcji jest wiele.

Poniżej lista spraw, o których warto pamiętać podczas urządzania swojego lokum:

1. Nie będziesz wiedział, póki nie zapytasz. Podstawowa zasada podczas każdych zakupów – działa wszędzie!
2. Zastanów się, ile funduszy możesz poświęcić na wyposażenie mieszkania. Może zastosujesz się do powiedzenia „Nie stać mnie na to, aby kupować tanie rzeczy”. Czasem cena faktycznie równa się jakości.
3. Pamiętaj, by zapytać, jak wyglądają kwestie gwarancyjne i serwisowe zakupionych sprzętów. To samo dotyczy wyposażenia.
4. Dowiedz się jak, wygląda kwestia transportu Twoich zakupów.
5. Najważniejsza rada: zachowuj dowody zakupu! Bez nich nie uda Ci się zwrócić zakupionych sprzętów czy oddać na gwarancji do naprawy.

Licho nie śpi!

Podczas gdy w pełni masz wpływ na to, jakie będzie wyposażenie Twojego mieszkania, to jednak zdarzają się sytuacje, które nie zależne od Ciebie. Możesz natomiast dodatkowo zadbać o ubezpieczenie Twojego mienia. Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie nieruchomości, ale też ruchomości, czyli sprzętów i elementów wykończenia. Szkoda byłoby bowiem, gdyby spotkały Cię nieprzewidziane niemiłe niespodzianki.