Problem małej sypialni

Problem małej sypialni

Wysokie ceny mieszkań zmuszają nas do zmniejszenia oczekiwań wobec metrażu. Nie każdego stać na obszerne apartamenty i coraz częściej decydujemy się na zakup ciasnych mieszkań. W tym momencie pojawia się problem zagospodarowania przestrzeni. Wtedy, bardzo często sypialnia pełni funkcję innych pomieszczeń, np. pokoju dziennego lub gabinetu. Czy da się stworzyć dogodne warunki, aby połączy owe funkcjonalności? Oczywiście, że tak. Poniżej znajdzie się kilka ciekawych rozwiązań, które pomogą zaaranżować sypialnię, tak by stałą się pomieszczeniem uniwersalnym.

Duże uznanie zyskuje sobie antresola. Jej zastosowanie pozwala na połączenie sypialni wraz z miejscem pracy lub nauki. Idealnie spełni potrzeby ucznia, studenta a nawet domorosłego biznesmena. Łóżko umieszczone ponad biurkiem powoduje, że oszczędzamy sporo miejsca. Montaż antresoli nie jest żadnym kłopotem. Wiele firm meblarskich ma w swojej ofercie gotowe zestawy tego rodzaju, w całkiem przystępnych cenach.

Rozkładane kanapy to dobre rozwiązanie dla pomieszczeń, które mają pełnić rolę pokoju dziennego oraz miejsca do spania. Niestety, nie zawsze znajdziemy odpowiednia przestrzeń, by móc rozłożyć taką kanapę w tradycyjny sposób. A co gdyby, z tradycyjnej kanapy stworzyć lóżko piętrowe? I to w bardzo szybki sposób? Firma Clei proponuje takie właśnie rozwiązanie. Kanapa w ciągu dnia, łóżko piętrowe w nocy.

Dwa powyższe rozwiązania wydają się być najciekawszymi, z wielu dostępnych. Są one dość innowacyjne. Ale dla osób, które cenią sobie zwyczajne rozwiązania idealnym sposobem na oszczędność miejsca będą łożka, które składa się do ściany lub specjalnie zaprojektowanej szafy.