Kiedy warto skorzystać ze skupu nieruchomości

Wydawało ci się, że sprzedaż nieruchomości jest łatwa i szybka? Gdy kiedykolwiek sprzedawałeś nieruchomość, wtedy na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to skomplikowana procedura, która wymaga także odpowiedniego potwierdzenia notarialnego.

Największym problemem jest jednak oczekiwanie na kupującego – często pieniądze potrzebne są od zaraz, ale nie zgłasza się nikt chętny, kto chciałby zakupić mieszkanie czy działkę. Dodatkowo także samodzielna sprzedaż nieruchomości jest bardzo czasochłonna – trzeba przygotować ogłoszenie, promować je w sieci, zamieszczając je na różnych portalach i ponadto w prasie, jeżeli chce się trafić do większej liczby potencjalnych klientów. Nie trzeba wspominać już o obsłudze klienta – odbieraniu ciągłych telefonów, negocjacjach cenowych, pokazywaniu nieruchomości. To zachęcającą propozycją.

Naturalnie, istnieje alternatywa w postaci agencji nieruchomości. Agent nieruchomości może wykonać wtedy ofertę i promować ją, a także zająć się całkowicie obsługą klienta. Ty zostaniesz poinformowany tylko o jego znalezieniu i musisz dopełnić formalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to także konieczność zapłaty prowizji od sprzedaży, która wynosi nawet około 5% wartości nieruchomości.

W każdym z tych dwóch przypadków właściciel nieruchomości nie ma poza tym gwarancji, że kupujący znajdzie się szybko. Gdy oferta jest bardzo atrakcyjna, często można sfinalizować sprzedać nawet w kilka tygodni, ale zdarza się, że szukanie kupującego trwa po kilka miesięcy, a nawet lat.

Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest skup nieruchomości za gotówkę. To brak konieczności szukania kupujących na własną rękę, nie trzeba też płacić za obsługę w formie prowizji od sprzedaży. Najważniejszym atutem skupów jest jednak to, że pozwalają one na zrealizowanie transakcji w ciągu kilku dni – z gwarancją wypłaty pieniędzy w formie przelewu lub gotówki bez czekania.