Grzejniki dekoracyjne w łazience

Grzejniki dekoracyjne w łazience

Grzejniki do łazienek przeszły dużą metamorfozę. Od prostych, żeliwnych form, mających po prostu ogrzewać pomieszczenie. Do dekoracyjnych, gdzie walor estetyczny jest niezwykle istotny. Jakie są rodzaje oraz czym się charakteryzują grzejniki dekoracyjne?

Tego typu system grzewczy ma oprócz ogrzewania pomieszczenia, być doskonałą dekoracją łazienki. Nie zawsze takie grzejniki są funkcjonalne, jednak nie to jest w nich najważniejsze. Nie spotkamy tutaj zawsze wygodnych rozwiązań zastosowanych w jednych z najpopularniejszych, czyli grzejnikach drabinkowych. Za to możemy być pewni, że tego typu dekoracyjny grzejnik będzie bardzo wyrazistą oraz oryginalną ozdobą pomieszczenia – profesjonalne grzejniki dekoracyjne. Tak jest, chociażby z dekoracyjnym grzejnikiem panelowym.

Z pewnością nie należy on do najtańszych, jednak jego wysoki walor dekoracyjny sprawia, że całe wnętrze bardzo zyskuje na takim rozwiązaniu. Warto też powiedzieć o tym, że duże możliwości daje fakt, iż w małych łazienkach takie grzejniki wcale nie muszą być bardzo duże i wydajne. Pozwala to na pewno większą swobodę, jeśli chodzi o formę. Ilość dostępnych na rynku wzorów, jak również kolorów grzejników dekoracyjnych jest bardzo duża.

Interesującym rozwiązanie mogą być grzejniki, które zarazem pełnią funkcję ścianki działowej. Dzięki temu, że instalacja znajduje się w podłodze, można zamontować taki grzejnik prostopadle do ściany. Czasami, w wersji bardziej odważnej takie ścianki umieszczane są na środku pomieszczenia. W taki sposób można dowolnie dzielić przestrzeń w łazience. Oprócz tego można też trochę zakryć te elementy, które nie chcemy, by rzucały się bardzo w oczy. Tego typu rozwiązania dają naprawdę duże możliwości.

Jeśli chcemy przedłużyć żywotność grzejnika łazienkowego, to nie możemy często traktować go, jako suszarki do prania. Niestety, lecz w ten sposób znacznie szybciej emalia zacznie pękać, a wymiana będzie nieunikniona. Oczywiście suszenie mokrych ręczników od czasu do czasu nie będzie tutaj niczym złym, szczególnie gdy użyjemy do tego specjalnych uchwytów umieszczonych na takim grzejniku przez producenta. Warto o tym pamiętać.