Feng Shui w domu

Feng Shui, czyli nauka o oddziaływaniu pomieszczeń na osoby w nich przebywające, staje się w naszym kraju coraz popularniejsza.
Coraz więcej osób aranżuje swoje domy właśnie zgodnie z zasadami tej teorii. Ludzie ci wierzą bowiem, że od tego jak urządzą swoje cztery kąty zależeć będzie ich szczęście, pomyślność, powodzenie oraz spokój. Nadrzędnym celem Feng Shui jest bowiem uspokojenie, zrelaksowanie zmęczonego umysłu. Chińczycy, którzy tę naukę stworzyli, twierdzą, że to przestrzeń otaczająca ludzi oddziałuje na nich i determinuje ich zachowanie.

Dlatego tak ważne jest, aby projektując dom i urządzając wnętrza trzymać się kilku zasad. Ta główna stanowi o tym, by w domach zatrzymać energię i nie pozwolić na jej uchodzenie. Energia w naszych mieszkaniach powinna przepływać swobodnie i w odpowiedni sposób krążyć po domu. Każde zakłócenia tego obiegu może stać się przyczynkiem do pogorszenia się stanu zdrowia domowników, pojawienia się kłopotów finansowych, zawodów miłosnych, a także pogorszenia się relacji z innymi ludźmi. Popularność tej teorii spowodowała, że na rynku pojawili się dekoratorzy eksperci od Feng Shui, którzy swoim klientom radzą jak urządzić mieszkanie, aby nie opuszczało ich szczęście, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Feng Shui jasno wskazuje, że w każdym domu najważniejszym pomieszczeniem jest kuchnia. To ona jest sercem mieszkania i powinna spełniać określone wymagania. Koniecznie musi mieć kształt kwadratu lub prostokąta. Bardzo ważne jest też to, aby była utrzymana w jasnych i ciepłych kolorach, najlepiej pomalować ją na żółto lub écru.

Unikać i wystrzega się za to trzeba koloru czerwonego, czarnego, brązowego i białego. Równie ważna co kuchnia jest sypialnia, która zawsze powinna być zamknięta, abyśmy nie odczuwali zmęczenia i aby widok łóżka nie zachęcał nas do pójścia spać. Ważne jest również to, aby nie mieli do niej dostępu goście. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko, które powinno być ustawione pod oknem. W ten sposób co rano budzić nas będą promienie słoneczne oraz widok przyrody.