Eleganckie szklane płytki

Dzisiejszy rynek materiałów budowlanych i wykończeniowych oferuje nam szeroką gamę produktów. Trendy wnętrzarskie bardzo szybko się zmieniają, a producenci proponują nam nowoczesne rozwiązania aby uatrakcyjnić swoją ofertę. Dzięki temu mamy w czym wybierać. Bardzo duża konkurencja panuje w branży okładzin ściennych takich jak płytki ceramiczne.

Wybór jest naprawdę ogromny. Obecnie możemy kupić płytki właściwie w każdym kolorze, kształcie czy wzorze. Aby wyróżnić się wśród tak bogatej oferty producenci wprowadzili na rynek płytki wykonane ze szkła. Ich ogromną zaletą jest możliwość stosowania w różnych wnętrzach, łazienkach, kuchniach czy holach. Ze względu na grubość szkła (płytki szklane są cieńsze niż klasyczna ceramika) nie są zalecane do stosowania na podłogach. Bez wątpienia płytki szklane są ciekawym rozwiązaniem, szczególnie teraz kiedy szkło stało się we wnętrzach bardzo popularne, podobnie jak proste i nowoczesne formy. Szkło jest materiałem uniwersalnym, wytrzymałym a jednocześnie bardzo dekoracyjnym. Płytki wykonane ze szkła mają wiele zalet. Są dekoracyjne ale w subtelny sposób, przezierność i wysoki połysk dodaje im wyjątkowego charakteru.

Dzięki gładkiej powierzchni łatwo utrzymać je w czystości. Mogłoby się wydawać, że jest to produkt jednorodny, gdzie jedyną różnicą jest kolor szkła. Nic bardziej mylnego. Opcji jest naprawdę wiele, począwszy od rozmiarów. Możemy zdecydować się na mozaikę, płytki standardowych rozmiarów lub rozłożyste panele. Na rynku dostępne są płytki ze szkła błyszczącego, matowego, o całkowitej przezierności, częściowej lub całkowicie nieprzezierne. Wiele producentów oferuje także płytki ze szkła fusingowego (z wtopionymi różnobarwnymi elementami). Mozaiki szklane często połączone są z elementami wykonanymi z innych materiałów, ceramiki lub kamienia naturalnego.

Wśród dostępnych opcji mamy także płytki z metalicznym połyskiem lub dodatkiem brokatu. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem są płytki z fotonadrukami lub trójwymiarowym wzorem. Dzisiejsza technologia pozwala na szklanej płytce umieścić praktycznie każdy wzór lub zdjęcie, a dzięki specjalnemu pokryciu wzór jest wytrzymały i odporny na środki czyszczące.

Rozwiązań dla dzisiejszych wnętrz jest naprawdę wiele. Aby wybrać dla siebie najlepsze należy poświęcić chwilę by się z nimi zapoznać, ale na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.