Wykończenie ma znaczenie!

Wykańczanie takich powierzchni jak przedpokoje, korytarze czy werandy zazwyczaj zostawiamy sobie na sam koniec remontowania. Pomieszczenia te zazwyczaj określane są jako trudne, ze względu na możliwość działania takich czynników jak wilgoć, pleśń czy drobnoustroje. Zastosowanie odpowiednich materiałów wydaje się więc koniecznością. Warto jednak wiedzieć, iż w przypadku tych pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie klasycznej farby strukturalnej, która nie tylko nada wnętrzom charakteru, ale również skutecznie zabezpieczy przed działaniem czynników zewnętrznych.

Farba strukturalna łączy w sobie zalety klasycznych farb, jak również powierzchni typu tynki strukturalne. Ich nakładanie nie sprawia problemów, tak samo jak w przypadku zwykłych farb. Efekty mogą jednak dalece przekroczyć nasze oczekiwania. Jedną z  najważniejszych zalet farb strukturalnych jest niewątpliwie fakt, iż ściana nie potrzebuje specjalistycznego przygotowania przed malowaniem. Ściana powinna zostać odpowiednio oczyszczona i odpylona, nie ma jednak konieczności uzupełniania drobnych ubytków w ścianie. Farba strukturalna pokryje je idealnie. farby strukturalne doskonale sprawdzają się na takich podłożach jak beton, tyn, płyty drewnopochodne czy gipsowo-kartonowe. Farby tego typu doskonale znoszą czyszczenie detergentami oraz stosowanie ich na nierównych, popękanych powierzchniach.

Farby strukturalne pozwalają na uzyskanie oryginalnego efektu na powierzchni ścian. Wszystko za sprawą wypełniaczy o zróżnicowanym uziarnieniu. Odpowiednie zastosowanie danej mieszanki pozwoli na uzyskanie powierzchni przypominającej beton, kamień a nawet… drewno! Zastosowanie farby strukturalnej nadaje więc każdemu wnętrzu wyjątkowej “dynamiki”, która z pewnością sprawi, iż każde wnętrze nabierze niebanalnego charakteru.

Farby strukturalne znajdziemy w ofercie wszystkich producentów farb na polskim rynku