Szklane panele kuchenne

Szklane panele kuchenne

Szkło to materiał budowlany uważany za nowoczesny i ekskluzywny. Coraz więcej rzeczy tworzonych jest właśnie z tego materiału. Znajduje ono zastosowanie również w kuchni, gdzie wykorzystuje się je chociażby do paneli kuchennych. Szklane panele kuchenne można określić zamiennikiem, substytutem płytek ceramicznych. Można zauważyć trend zastępowania płytek szkłem. Na razie głównie na ścianie, choć gdzieniegdzie szkło zauważamy również na podłodze. Czy płytki ceramiczne odchodzą „do lamusa”?

Szklane panele kuchenne wykorzystywane są przez projektantów wnętrz nie ze względu na użyteczność. Zaletą jest możliwość różnicowania wizualnego. Każdy może stworzyć indywidualny, wymarzony wzór na różnokolorowym szkle. Ponadto szkło może przybierać dowolne kształty. Oczywiście płytki ceramiczne także można przycinać, ale tutaj jest zdecydowanie wygodniej. Efekt szklanych paneli czyni kuchnię nowoczesną i schludną.

Zwykłe szkło?

W przypadku paneli ściennych wykorzystywane jest szkło zwykłe, wzmacniane. Inaczej ma się sytuacja z panelami podłogowymi. W tym przypadku wykorzystuje się grube, hartowane szkło. To zapewnia trwałość i odporność. W przypadku paneli ściennych nie ma takiej potrzeby. Szkło laminowane z grafiką nie wymaga aż takich zabezpieczeń. To zrozumiałe, wszak nie jest narażone na urazy mechaniczne.

Pielęgnacja i czyszczenie

Poza względami estetycznymi i wizualnymi zaletą paneli szklanych jest łatwa pielęgnacja i zachowanie czystości. Pielęgnuje się je identycznie jak zwykłe szkło. Z prostej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia usuwane są w momencie. To niewątpliwie wielka zaleta tego rozwiązania. Biorąc pod uwagę fakt możliwe zanieczyszczenia, które występują w kuchni.

Podsumowując, szkło to wspaniała alternatywa dla płytek ceramicznych. Jeśli chodzi o koszty tego rozwiązania to są względnie niskie. Jak widać, nie wszystko co nowoczesne i ekskluzywne musi być drogie i niedostępne. Tak przynajmniej nie jest w przypadku szklanych paneli kuchennych.