Przebudowa starego domu

Gdy mieszkamy w starym domu, zdarza się, że potrzebna jest jego gruntowna przebudowa, która sprawi, że nasza nieruchomość stanie się bardziej nowoczesna. Ogłoszeń dotyczących sprzedaży czy wynajmu domu jest wiele a przede wszystkim interesujemy się lokalnym typu mieszkania Gdańsk.
Argumentem za przebudową jest często także fakt, że sprzedaż nieruchomości starych, ale odpowiadających wszystkim najnowszym normom, ma się bardzo dobrze. Jak jednak najskuteczniej zabrać się za przebudowę starego domu? Przede wszystkim konieczne jest dokładne określenie stanu technicznego domu, który zamierzamy w jakiś istotny sposób przebudować.

Może się przecież okazać, że przebudowa będzie musiała wiązać się z remontem naszej nieruchomości. Warto jednak naprawdę spróbować przebudowy starego domu, bowiem efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Na pewno gotowe projekty domów jednorodzinnych nie zagwarantują nam takiego stylu, jaki ma unowocześniony nieco dom z charakterem i historią. Przede wszystkim jednak, zanim zdecydujemy się na jakieś większe zmiany, musimy zastanowić się, czy dom nie zostanie naszymi przebudowami po prostu oszpecony, ważne jest, by zostały zachowane wszystkie jego proporcje, a bryła pozostała foremna.

Bardzo często do starych domów dobudowuje się po prostu nowa kondygnację, która zwiększa powierzchnię domu, a nie jest tak droga jak budowa domu od podstaw. Przy zakładaniu nowego dachu warto zadbać o jego właściwe ocieplenie, by nie przepłacać później za ogrzewanie. Często przebudowuje się w starych domach także poddasze, głównie podnoszone są jego ściany, by całe poddasze starego domu parterowego stało się po prostu bardziej funkcjonalne dla mieszkańców. Gdy rodzina się powiększa, czasami następuje także dobudowanie nowego elementu do naszego domu. Należy przy tym pamiętać, że nowy element nie może znajdować się w mniejszej odległości od ogrodzenia działki nic przewidywane 4 m.