Projekty domków ogrodowych

Domek na drzewie może być miejscem ciekawych zabaw dla starszych dzieci. W szczególności chłopcy uwielbiają takie budowle, jest to dla nich swego rodzaju azyl, miejsce ucieczki ale i rozrywki, gdzie można zaprosić kolegów.

Cóż, z pewnością niejeden dorosły marzył by mieć w dzieciństwie mieć taki domek. Dzisiaj marzenia mogą się spełnić, bo jeśli zaplanujemy i wykonamy z własnym synem taką oto budowlę na drzewie to z pewnością pozwoli nam tam trochę pobyć. Na pierwszy rzut oka wydaje się to zadanie dosyć trudne. Nie dość, że prace trzeba wykonać na wysokości, to jeszcze budowla musi być solidna i stabilna. Dodatkowo trzeba zrobić drabinkę aby można było swobodnie dostać się do jego wnętrza. Jednakże warto, bo jest to naprawdę duża frajda dla dzieci jak i ich rodziców.

Od czego zacząć planując wykonanie domku drewnianego na drzewie? Po pierwsze wybieramy odpowiednie drzewo na działce. Powinno mieć dobrze ukształtowane i mocne gałęzie, zadbajmy też oto by domek nie znalazł się zbyt wysoko nad ziemią, jednak będzie to przestrzeń zabawy dzieci, zatem należy zadbać o ich bezpieczeństwo. Jeśli drzewo jest już wybrane, teraz należy zgromadzić materiał.

Będą to deski z których wykonamy podłogę, ściany i podstawę dachu dla domku na drzewie. Najlepiej wykonać ramę podłogi którą umieścimy między konarami drzewa nie naruszając ich. Jeśli nie jest to w całości możliwe, wykonajmy podpory na belkach drewnianych, które w odpowiednich miejscach wkopiemy w ziemię i zabetonujemy. Muszą być stabilne by podłoga i później cały domek mogły na nich swobodnie spocząć.

Kiedy rama jest już osadzona wykonujemy na niej podłogę z desek ułożonych jedna obok drugiej równolegle i przytwierdzonych do ramy za pomocą gwoździ lub wkrętów. Na to nakładamy kolejną warstwę desek mocowaną poprzecznie do pierwszej warstwy. Kolejne elementy konstrukcyjne wykonuje się bazie stelaża, którego podstawą będą belki lub deski przymocowane z boku do ramy na której wykonano podłogę.

Kolejne deski układamy poziomo jedna obok drugiej mocując je na wkrętach i pamiętając o otworach na okna i wejście. Nowoczesne domki drewniane do montażu na drzewie można zakupić także w postaci gotowej i wykonać wedle instrukcji wykonania załączonej przez producenta. Jednakże jak się okazuje samodzielne ustalenie planu, zgromadzenie materiałów i umiejętne ich wykorzystanie nie jest tak trudne.