Jaki materiał zastosować przy budowie ścian

Jaki materiał zastosować przy budowie ścian

Wielu inwestorom, którzy dopiero planują budowę domu wydaje się, że najwięcej kosztów poniosą w związku z budową ścian. W tym momencie mogą się bardzo mylić. Zdecydowanie więcej będą musieli bowiem wydać na budowę dachu, piwnicy czy fundamentów. Mimo to decyzję o zastosowaniu konkretnego materiału na ściany budynku warto dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie jego dobre jak i złe strony.

Pod uwagę należy wziąć głównie to czy ściany w domu dobrze ochraniają budynek przed ucieczką ciepła oraz to czy dobrze izolują wnętrze domostwa od niepożądanych hałasów z zewnątrz budynku. Warto również wziąć pod uwagę to ile będzie trzeba wydać na ocieplenie ścian, ile warstwy termoizolacyjnej będzie trzeba zastosować. Pamiętajmy również o tym, że to głównie ściany odpowiadają za to jaki klimat panuje w naszych wnętrzach.

Muszą być więc przyjazne dla naszego zdrowia. Najczęściej przy budowaniu ścian stosowane są cegły oraz suporeks. Znajdują one jednak sporo miejsca, a na rynku pojawiła się cała masa nowych materiałów budowlanych, które z powodzeniem możemy zastosować do budowy domu o dobrych parametrach cieplnych. Jednym z tego typu materiałów są bloczki z betonu komórkowego, lekkie, dobrze izolujące i w całkiem przystępnej cenie.