Sklep na PrestaShop – jak i dlaczego warto?

Sklep na PrestaShop – jak i dlaczego warto?

Systemów, na których można oprzeć swój sklep internetowy jest obecnie stosunkowo dużo, natomiast można wyróżnić kilka, które cieszą się największą popularnością. Szczególnie wartą uwagi jest w naszym odczuciu otwarte oprogramowanie PrestaShop.

Oprogramowanie PrestaShop powstało we Francji w 2007 roku i jest aktualnie użytkowane przez kilkaset tysięcy sklepów internetowych. Na jego użytkowanie decyduje się między innymi wielu polskich przedsiębiorców, ale także oczywiście firmy z innych krajów (PrestaShop jest dostępny w kilkudziesięciu językach). Co przemawia na korzyść tego oprogramowania i w jaki sposób można zacząć z niego korzystać? Zapraszamy!

PrestaShop, czyli zoptymalizowany pod SEO sklep z wieloma funkcjami

Oprogramowanie PrestaShop na pierwszy rzut oka może wydawać się niepozorne, ale drzemie w nim ogromna siła. Zwłaszcza, że jego możliwości da się rozszerzać za pomocą specjalnych dodatkowych modułów (na wzór wtyczek do WordPressa).

Wśród najbardziej istotnych z punktu widzenia przedsiębiorcy funkcji PrestaShopu można wymienić chociażby zarządzanie katalogiem produktów, możliwość złożenia zamówienia, obsługę płatności i śledzenia wysyłek, powiadomienia SMS-owe o statusie zamówienia, fakturowanie czy obsługę kodów kreskowych.

To jednak tak naprawdę tylko kropla w morzu możliwości tego oprogramowania. Nie sposób zapomnieć chociażby o programach rabatowych, sekcji komentarzy i ocen produktów czy przykładowo dogłębnej analizy zamówień, aby móc lepiej zaplanować strategię działania sklepu.

Jak stworzyć swój sklep na PrestaShop?

Stworzenie własnego sklepu internetowego obecnie z jednej strony jest bardzo proste, a z drugiej może sprawiać pewne problemy. Otóż chodzi tutaj o to, że podstawowy sklep na gotowym szablonie można stworzyć dosłownie kilkoma kliknięciami. Biorąc jednak pod uwagę ogromną (i cały czas rosnącą) konkurencję w świecie handlu internetowego, nie można sobie pozwolić na niskiej jakości, słaby, niezaawansowany technicznie sklep.

Nie oznacza to, że powinniśmy się zniechęcać. W końcu nie trzeba wszystkiego robić samemu! Wartym rozważenia rozwiązaniem jest zwrócenie się do ekspertów, a więc na przykład https://prestaguru.pl/. Zajmą się oni dosłownie wszystkim, tak, aby później pozostało tylko zarządzać sklepem na bieżąco.

Nie tylko zaprojektują i przygotują stronę internetową, włącznie z wysokiej jakości, unikalnymi grafikami, ale też w późniejszym czasie pomogą w takich kwestiach, jak administracja witryną czy pozycjonowanie strony. W razie potrzeby mogą także przeprowadzić szkolenia z obsługi sklepu, tak, aby pracownicy mogli działać skutecznie (i aby przypadkiem niczego nie popsuli).