Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać?

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać?

Branża produkcyjna ma ogromny potencjał, ale, aby móc go w pełni wykorzystać, trzeba skutecznie optymalizować procesy biznesowe i zapewnić właściwe zarządzanie zasobami na każdym etapie produkcji i sprzedaży. Z tego względu firmy chętnie stosują różnego typu oprogramowanie, które ma ujednolicić, uporządkować i ułatwić wiele aspektów prowadzonej działalności.

Z wyborem i wdrożeniem oprogramowania do zarządzania zasobami w firmie nie trzeba radzić sobie samodzielnie – pomagają w tym na przykład eksperci z ksibb.com.pl. Zanim jednak przedsiębiorca zwróci się do specjalisty, warto, aby nieco poszerzył swoją wiedzę na temat tego, jakie programy są obecnie dostępne i cieszą się największą popularnością.

Na co zwracać uwagę, wybierając oprogramowanie dla firm produkcyjnych?

Żeby podjąć dobrą decyzję w zakresie oprogramowania dla firm produkcyjnych, przede wszystkim warto zastanowić się, w jakich aspektach firma potrzebuje odciążenia (np. księgowość, sprzedaż, płace), a w związku z tym na jakich funkcjach najbardziej jej zależy.

Należy także rozważyć, jakie cechy oprogramowania są szczególnie mile widziane, np. z uwagi na rozmiar czy specyficzną strukturę firmy – na przykład czy kluczowa jest łatwość obsługi, a może dostosowanie do potrzeb firm wielozakładowych.

Jakie oprogramowanie dla firm produkcyjnych warto znać?

Wymieniając popularne narzędzia do zarządzania zasobami różnego typu przedsiębiorstw, w tym produkcyjnych, należy przede wszystkim wspomnieć o oprogramowaniu Comarchu, a więc jednej z największych firm z branży IT w Polsce, specjalizującej się w tworzeniu zaawansowanych systemów informatycznych dla firm i innych podmiotów.

Różne firmy mają różne potrzeby, trudno więc, aby istniało jedno oprogramowanie, które spełni wymagania każdego przedsiębiorcy. Z tego względu Comarch opracował kilka odmiennych programów, tak, aby wszystkie firmy mogły znaleźć coś dla siebie.

Comarch ERP Optima to wariant przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw – w tym dla firm produkcyjnych, ale nie tylko. Zapewnia wsparcie w wielu obszarach działalności firmy (m.in. w zakresie płac i kadr oraz księgowości), a jednocześnie jest stosunkowo prosty w obsłudze.

Z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej i nie tylko stworzono Comarch ERP XL – nowoczesny, zaawansowany system ERP, usprawniający pracę zarówno pracowników, jak i kadry zarządzającej na wielu płaszczyznach. To uniwersalna opcja, która sprawdzi się w firmach, które posiadają wiele oddziałów, jak i tych, których działania są zlokalizowane w jednym miejscu.

Natomiast Comarch ERP Enterprise (CEE) jest już oprogramowaniem skierowanym typowo do dużych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem tych z branży produkcyjnej. Posiada wiele zaawansowanych funkcji i jest wysoce wydajne, a przy tym skalowalne, dzięki czemu sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających firm. Co istotne, jest to rozwiązanie całkowicie chmurowe.

Oprócz tego dostępne jest także oprogramowanie Comarch ERP Altum, które można nazwać oprogramowaniem do zadań specjalnych. Najczęściej wybierają je przedsiębiorcy o specyficznych potrzebach, np. firmy zagraniczne, które wymagają indywidualnego podejścia i elastyczności.