Jak usunąć reklamy z poczty wp?

jak usunąć reklamy z poczty wp

Usługa poczty, którą zapewnia portal Wirtualna Polska jest w pełni darmowa. Co za tym idzie cały zysk generowany jest z reklam, którymi wręcz zasypuje się użytkowników kont mailowych na tym serwisie.
Oprócz oczywistych skutków, takich jak rozproszenie uwagi, utrudnianie przeglądania poczty, musimy zmagać się również z nachalnością. Jak temu zaradzić?

Czy jest sposób, który mówi jak usunąć reklamy z poczty wp? 

Z pomocą przychodzą nam programy, które blokują niechciane reklamy. Mowa tu o blokerach reklam, które pozwalają filtrować to co chcemy oglądać i stanowią skuteczną formę walki z niechcianymi treściami.
Na początek warto przybliżyć czym są wymienione powyżej programy- są to głównie wtyczki do przeglądarek internetowych, które pozwalają zadecydować co chcemy oglądać na stronie, a co ma zostać wyeliminowane. Najpopularniejsze blokery reklam na chwilę obecną to: AdBlock, uBlock Origin, CyberSec firmy NordVPN czy CleanWeb firmy Surfshark. Choć tylko 2 pierwsze programy z wymienionych wcześniej jest darmowy, to dalsze propozycje nie powinny nadszarpnąć budżetu, ze względu na dość niską cenę. Warto zainwestować kilka złotych otrzymując w zamian sporo wygody. Oprócz specjalnych programów przeznaczonych do tego celu, z pomocą przychodzą nam również przeglądarki takie jak Opera, Google Chrome czy Firefox, które choć nie zapewnią całkowitej ochrony przed reklamami to zdecydowanie pomogą pozbyć się niechcianych treści (najczęściej wirusowych).

Powyższe programy odpowiadają podpowiadają jak usunąć reklamy z poczty wp, chociaż ich zastosowanie może być znacznie szersze. Problemem tego typu programów jest fakt, że stają się coraz bardziej wykrywalne, a co za tym idzie niektóre reklamy potrafią je obejść. Szacuje się, że skuteczny AdBlocker potrafi zatrzymać 95% reklam. W większości przypadków, to w zupełności wystarcza i znacznie poprawia użytkowanie poczty.

Wyskakujące reklamy to nie jedyny problem darmowej skrzynki pocztowej. Lwia część niechcianych reklam dociera do nas za pośrednictwem niechcianych maili, czyli tzw. spamu.

Czy jest sposób jak temu zaradzić?

Tu z pomocą wychodzą nam administratorzy serwisu, jednak ich system antyspamu ma pewne ograniczenia, ponieważ pozwala dodać jedynie 20 adresów do listy, która ma być blokowana. To dość mało, zważywszy na ilość źródeł niechcianej korespondencji.

Aby skorzystać z opcji filtrowania wiadomości, wystarczy, że wejdziemy w Opcje>Ustawienia konta>Filtry> a następnie klikniemy Dodaj i wybierzemy odpowiednie wymagania selekcji. Dostępne warunki filtrowania to: nadawca, adresat, temat- wybieramy co ma zawierać niechciana poczta oraz co ma dziać się z mailami, które system rozpozna jako niepożądane.

Filtrowanie jest intuicyjne, a w sieci znajdziemy wiele poradników z pokazanymi sposobami.

Jeśli zależy nam na najskuteczniejszej broni,  która pozwoli usunąć reklamy z poczty wp, możemy rozważyć też wykupienie płatnej wersji poczty. Koszt płatnego konta, pozbawionego reklam to zaledwie 33zł rocznie. Wydaje się to korzystną ofertą, ze względu na największą skuteczność z powyższych metod.

Podziel się:
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial